zavřít

Středověká strategie Wartile se stylem i pravidly inspiruje u deskových her

Windows

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Strategický žánr se pokusí za necelý rok osvěžit Wartile, která zaujme už jen svým vzhledem. Ten nijak neskrývá inspiraci v deskovkách a tak hrajete na nádherných trojrozměrných hexových mapách, ovšem rozhodně nejde jen o inspiraci vizuální. Celá Wartile je jedna velká deskovka jen s tím rozdílem, že souboje vašich Vikingů s nepřáteli probíhají v reálném čase - což je pro deskové strategie i ty počítačové, které se odehrávají na hexech, poměrně netradiční.

Vývojáři tady ale myslí na kořeny žánru a tahové strategie, tudíž do hry přidali cooldowny, které z Wartile sice tahovku neudělají, ale jinak potenciálně rychlé souboje přeci jen o něco zpomalí a dají vám čas přemýšlet a taktizovat. A to musíte na každém roku už jen kvůli omezenému pohybu na relativně malých, ale opravdu stylových mapách, které při troše fantazie vypadají jako ze skutečné deskovky.

Vizuálně pozadu nejsou ani "figurky", které si můžete upravovat – vojákům lze dát jiné brnění či zbraně a adekvátně se tak připravit na jiný typ nepřítele. Své jednotky lze upravovat i skrze speciální tokeny, díky nimž dostanete několik bodů. Ty můžete investovat do statistik a možnosti postavy si dále upravit skrze karty se schopnostmi či speciálními Godly Cards. Tady už si Wartile z deskových her bere hodně a přibírá tak do svého repertoáru i RPG prvky.

Schopnosti vám mohou hodně pomoct, ale Godly Cards jsou natolik mocné, že při správném použití mohou zvrátit průběh bitvy ve váš prospěch. Během postupu hrou získáváte kromě nových kusů vybavení a nových karet také další figurky, stačí jen plnit příslušné výzvy.

Dějově se titul odehrává ve fantaskní verzi evropského raného středověku, kde vedete svou družinu Vikingů při dobyvačném tažení po území Skandinávie a Anglie. Nicméně, do hry by se měla promítnout i vikinská mytologie a celkově je vidět, že onen fantaskní prvek slouží především proto, aby se vývojářům uvolnily ruce svázané případnou historickou přesností a také, aby šlo do hry přidat trochu magických prvků a schopností.

Wartile od dneška dostupná na Steamu jen v programu předběžného přístupu a to za 20 eur. V takto rozpracované verzi ji plánují vývojáři udržovat a postupně vylepšovat zhruba 6 – 9 měsíců. Wartile je v současné verzi plně hratelná a neměla by podle vývojářů obsahovat ani nějaké velké množství bugů. Chybí ovšem velká část příběhu a některá prostředí. Momentálně by vám měla Wartile vydržet prý zhruba dvě hodiny, ale s multiplayerem (kooperativním i kompetitivním) můžete herní dobu samozřejmě natáhnout.

Tagy: strategie RPG deskové hry

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.