zavřít

Strategie Siegecraft Commander nabídne realtimové i tahové souboje

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Akční strategie Siegecraft Commander vyjde 17. ledna na PC, PlayStation 4 a Xbox One a vtělíte se v ní do role velitele budujícího propojenou základnu plnou věží. Vtip je v tom, že žádná věž nemůže stát samostatně a musí být napojena „pupeční šňůrou“ na vedlejší věž. Jakmile se vám podaří zbořit věž tvořící uzel, zboří se i všechny věže na ni napojené.

Šikovným taktizováním tak můžete relativně jednoduše spustit domino efekt s nímž lze zbořit většinu nepřátelské základny. Tak jednoduchá ale celá taktika nebude. Kupříkladu váš katapult může nepřítel zlikvidovat správné umístěnou balistou. Jako v každé správně vyvážené strategii by měl i v Siegecraft Commander fungovat alespoň do jisté míry systém kámen - nůžky - papír.

Ve hře tak stavíte různé pevnosti a věže, vysíláte do boje vojáky a snažíte se bránit. PC verze Siege Commander podporuje i headsety pro virtuální realitu HTC Vive a Oculus Rift a do jisté míry také multiplayer napříč platformami. V praxi to znamená možnost soubojů PC hráčů proti hráčům na PlayStation 4, respektive proti majitelům Xbox One.

Podobně je na tom i podpora pro VR – hráči s VR mohou hrát bez problémů proti jiným lidem hrajícím na monitoru s gamepadem či klávesnicí. Zajímavé také je, že multiplayerové zápasy probíhají buď ve formě taktických tahových soubojů, nebo jako akčně pojatá realtime strategie. Zato v kampani si zahrajete pouze v realtime režimu.

Tagy: strategie akční fantasy

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.