Strategická tahovka Ogre se za měsíc přiřítí s příběhovou kampaní a asynchronním multiplayerem
zdroj: Archiv

Strategická tahovka Ogre se za měsíc přiřítí s příběhovou kampaní a asynchronním multiplayerem

31. 8. 2017 13:58 | Preview | autor: Patrik Hajda |

Jsou to dva týdny od oznámení počítačové adaptace populární stolní hry Ogre, a přestože oznámení doprovázelo video a pár obrázků, o samotném obsahu hry se Auroch Digital moc nerozpovídali. Teď se však podělili o detaily ohledně příběhové kampaně a hry pro více hráčů.

Než se v Ogre pustíte do kompetitivního multiplayeru, možná bude stát za to projít si příběhovou kampaň pro jednoho hráče, která vás naučí jak základní ovládání, tak i různé finty a fígle. Přeci nechcete hned ze začátku bez zkušeností naběhnout na hráče se 40 lety zkušeností s původní deskovkou, že ne?

Kampaň Nightfall se po příběhové stránce odehrává po událostech původní příběhové linie Ogre, kde se světové síly spojily proti poblázněné umělé inteligenci obřích tanků typu Ogre. Celkem si projdete deseti scénáři, ve kterých budete čelit unikátním zkouškám – zničení projíždějícího konvoje, riskantní pobřežní invaze na výrobní továrnu Ogrů, zastavení ustupujících nepřátel, získání dat z jejich počítačů atd. Na kvalitu scénáře dohlíží sám tvůrce Steve Jackson, takže se snad není čeho bát.

Ogre zdroj: Archiv

Až si projdete kampaní a budete se cítit připravení na kompetitivní utkání s živými protivníky, pustíte se do asynchronního multiplayeru, který přeci jen tvoří hlavní složku hry. I v tomto případě se můžete těšit na deset map, ale tvůrci už nezmiňují, zda půjde o stejná prostředí jako v kampani. Za odehrané zápasy poroste či poklesne vaše hodnocení, které bude klasicky sloužit k vyhledávání podobně zkušených soupeřů.

Díky asynchronnosti a tahovému jádry hry budete moci rozehrát několik bitev najednou. Jednoduše odehrajete svůj tah s jedním protivníkem, a abyste nemuseli čekat na jeho machinace, odehrajete tah s druhým protivníkem a pak se vrátíte k prvnímu. Jen jen na vás, zda si dokážete udržet pozornost a neprohrajete kvůli tomu všechny bitvy naráz. V multiplayeru nebude chybět ani tvorba vlastní armády.

Z Ogre by se nakonec mohla vyklubat slušná tahovka. Bude tedy hodně záležet na tom, zda se jí podaří natáhnout dostatek hráčů, aby bylo s kým hrát. Hra vychází již 5. října na Steamu.

Nejnovější články