Star Wars: Battlefront se obejde bez mikrotransakcí, ale počítač nešetří
zdroj: tisková zpráva

Star Wars: Battlefront se obejde bez mikrotransakcí, ale počítač nešetří

6. 10. 2015 15:12 | Preview | autor: Aleš Smutný |

Po včerejších dojmech z hraní bety Star Wars: Battlefront se objevily i další nové informace ohledně hry. Hráče na PC rozhodně budou zajímat hardwarové nároky, které už odpovídají současnému „next-gen“ standardu. Je vidět, že DICE se už rozhodli nekalkulovat, jak hru dostat k uživatelské základně s opravdu staršími stroji a tak už minimální požadavky chtějí dvougigovou grafiku a osm giga RAM. Celý soupis minimální a doporučené sestavy najdete uvnitř článku.

Zajímavé je, že DICE tentokrát nepůjdou cestou, jíž zkusili u Battlefieldu 4 a zcela eliminují mikrotransakce a to i ve formě „urychlovačů“ postupu hrou. Ačkoliv jsou ve hře dvě platidla, jež průběžně hraním získáváte – body a kredity, ani jedno z nich nepůjde pořídit za reálné peníze. Potvrdil to pro Gamespot Niklas Fegraeus, šéf designu hry.

„(Mikrotransakce) nejsou součástí základu našeho designu. Ten je založen na postupu hrou a na tom, jak dobře hrajete … Je tu několik kreditových systémů, respektive, jak můžete kredity získávat. Činností ve hře získáváte body a za tyto body máte kredity. To je základ – čím více toho děláte, tím více kreditů dostanete. Pak jsou tu i další systémy, jako jsou malé challenge, které se snažíte plnit, a odměny za různé akce ve hře,“ vysvětluje Fegraeus.

Dodal, že za kredity si samozřejmě můžete nakupovat star karty (to je de facto prostě vybavení a schopnosti z nichž skládáte loadout) a nebo třeba i možnost hrát za mimozemšťana (třeba Rodiana) místo člověka, což už ale stojí hodně kreditů. Právě možnost zahrát si za emzáka vypadá jako příjemná změna, navíc když asi přijde s vlastními hláškami. Pro samotné hraní toho asi moc nepřinese, ale budou k dispozici i menší mimozemšťané, kteří se na bojišti snadno ztratí. Možná i za Impérium, takový maličký Sullustánec v brnění stormtroopera...

Star Wars: Battlefront vyjde 19. listopadu na PC, PS4 a Xbox One, ale už za dva dny bude spuštěna otevřená beta.

Minimální požadavky:

OS: 64-bit Windows 7 a pozdější
Procesor : Intel i3 6300T nebo ekvivalentní
Paměť: 8 GB RAM
HDD: Minimálně 40 GB
Grafická karta: nVidia GeForce GTX 660 2GB respektive ATI Radeon HD 7850 2GB
DirectX: 11.0

Doporučená sestava:

OS: 64-bit Windows 10
Procesor: Intel i5 6600 nebo ekvivalentní
Paměť: 16 GB RAM
HDD: Minimálně 40 GB
Grafická karta: nVidia GeForce GTX 970 4GB respektive AMD Radeon R9 290 4GB
DirectX: 11.1

zdroj: Archiv

Nejnovější články