zavřít

Star Wars: Battlefront II nabídne vesmírné souboje i kampaň za Impérium

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Preview autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

DICE se rozhodli experimentovat a zároveň splnit přání hráčů, která v prvním Battlefrontu nezvládli. Rozšířený trailer totiž potvrzuje, že kampaň odehrajete za velitelku imperiálních speciálních jednotek Inferno Squad jménem Iden Versio. Ta na Endoru přihlížela explozi druhé Hvězdy smrti, stala se jedním z hlavních aktérů boje Impéria proti Rebelům a zároveň tak byla svědkem vzniku Prvního řádu. Takže ano, zahrajete si za „ty zlé,“ přesně v duchu TIE Fighter.

Kampaň by měla pokrýt úctyhodných třicet let, které od sebe dělí Návrat Jediho a Síla se probouzí, což potvrzuje i mladý Luke Skywalker. Teoreticky může Battlefront II přidat solidní porci informací do stále budovaného kánonu, a také se asi objeví vícero známých tváří. Sice se vsadím, že ke konci kampaně asi začne Iden pochybovat o tom, zda bojuje za správnou stranu (není divu, vzhledem ke kompetenci velitelů Prvního řádu), ale i tak bude hrdinný boj nezlomených imperiálních sil proti vzestupu Nové republiky zajímavě nový úhel pohledu.

S TIE Fighter bude mít Star Wars: Battlefront II společnou další věc. Vrátí se totiž vesmírné souboje stíhaček, ale to už samozřejmě hovořím o multiplayeru, který byl pro sérii Battlefront vždy klíčový. Ve vesmíru se utká 24 hráčů, zatímco v pěchotních bojích jich bude 40. Mapy obsáhnou ikonická bojiště ze všech filmů, takže tu bude jak bitva o Theed na Naboo, sněžná válka na Hothu, džungle Endoru, přestřelky v Mos Eisley i střet ve Starkiller Base. I když ve filmu operovaly jen stíhačky a pár hrdinů.

Hrdinové se budou rekrutovat z rozsahu všech tří trilogií. Počítejte s ještě agilním Yodou, objevuje se Darth Maul a samozřejmě se mezi nimi objeví i Kylo Ren a Rey. Kde bude jaký hrdina bojovat, bude asi určeno nejen mapou, ale i konkrétními módy. Jen doufám, že tvůrci z DICE nedají do hry oněch módů moc, protože to má tendenci příliš štěpit hráčskou základnu, a některé si pak pár měsíců po vydání pořádně nezahrajete.

Star Wars: Battlefront II vyjde 17. listopadu na PC, PS4 a Xbox One. Pokud si předobjednáte Elite Trooper Deluxe edici, dostanete se do hry už 14. listopadu a členové EA Access si mohou hru v rámci trialu otestovat už 9. listopadu.

Tagy: akční multiplayer star wars

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.