zavřít

Star Trek Online od nových vývojářů a pro konzole

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Kapitánem vesmírné lodi v prvním MMORPG ze světa Star Treku. + OBRÁZKY Z AKTUÁLNÍHO VZHLEDU

Historie projektu Star Trek Online není jednoduchá a už vůbec ne poklidná. Firma Perpetual Entertainment, která ho měla původně na starosti, sice nejdříve v roce 2002 úspěšně obdržela práva na příběhy všech sérií televizní sci-fi ságy, hned vzápětí však přišly problémy. Nejdříve to byly spory o vzhledu hry, pak neshody s marketingovou společností, nejasnosti ohledně placení a mnohé další. Vše skončilo loni na Vánoce, kdy Perpetual (toho času již P2 Entertainment) ohlásili, že Star Trek Online mění vývojáře, který po nich přebírá vše (myšleno hotové grafické podklady atd.), kromě zdrojového kódu.

Tím vývojářem se nakonec skutečně stali Cryptic Studios, autoři MMORPG City of Heroes či City of Villains. A právě dnes, po nespočtu spekulací a lákadlech (viz najímání pracovníků nebo webové odpočítávání), spustili homepage s novou a doufejme že finální podobou hry, která nakonec vedle PC přijde i na konzole.


Příběh hry se bude odehrávat ve 25.století, hned po událostech známých z Deep Space Nine, The Next Generation a Voyageru. Hra vás situuje do role mladého kapitána (za hratelné rasy zatím autoři prohlásili jen lidskou a klingonskou), který velí své první vesmírné lodi. Postupně samozřejmě dosáhnete vyšších hodností a proslulosti, získáte lepší plavidla, vylepšíte je dle své potřeby a v nespolední řadě i vycvičíte zkušenou posádku. STO před vás postaví rozsáhlý vesmír, plný známých i úplně nových míst. Kdykoliv samozřejmě půjde opustit můstek a vydat se se svým výsadkovým týmem do akce na povrch planet, cizích lodí, dokonce i do volného prostoru okolo vašeho plavidla.

Ze známých lokací se objeví především základna Hvězdné flotily na Zemi, prastaré chrámy na Vulkánu, klingonský domovský svět Kronos, jeskyně Bajoru, rozsáhlá pole asteroidů, mlhoviny, ale i zcela nezmapované prostory. Právě tady budete hledat neznámé rasy a zprostředkovávat nová spojenectví. Hra poběží na enginu Cryptic, který poháněl předchozí projekty této firmy, a první obrázky vypadají poměrně pohledně. Jak bude hra vyhlížet v pohybu, to se dozvíme až 10.srpna na Star Trek Convention v Las Vegas, kde autoři předvedou ukázku přímo z hraní.

Star Trek Online zatím nemá stanoven datum vydání, nejdříve tak koncem příštího roku - více v našem předchozím zpravodajství.
zdroj: homepage

campercz

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.