zavřít

S lovecraftovskou Omen Exitio: Plague zavzpomínáte na zlaté časy s gamebooky

Android Windows MAC iOS

- Preview autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Ne že by gamebooky přestaly úplně existovat, ale přiznejme si, v dnešní společnosti se o nich vůbec nemluví. Ovšem stále vznikají, a to jak v podobě knih, tak i videoher a komiksů (doporučuji tyto, z nichž některé budou česky). Pokud z nějakého důvodu nechcete roleplayovat v posteli s knihou v ruce, „digitální gamebook“ Omen Exitio: Plague by mohl být to pravé pro vás.

Píše se rok 1896 a doktor Jake Huntington se dobrovolně hlásí do armády. Chce totiž zapomenout na svou zesnulou ženu. Ani netuší, jak snadné to bude. V Tanzanii a na přilehlém Zanzibaru ho nečeká běžný lidský protivník, ale zákeřná neznámá nemoc ohrožující celý svět.

Omen Exitio: Plague se inspiruje v lovecroftovském hororu, ale píše svůj vlastní příběh. To, co Jake na své badatelské výpravě spatří, mu pořádně otestuje příčetnost. Starosti si nedělá jen z podivných stínů vystupujících z jiných realit, ale i z intrik a machinací, do nichž se postupně víc a víc zamotává.

Aby přežil, musí se lecčemu naučit. Rozličná setkání, ať už přátelského či nepřátelského charakteru, přináší životní zkušenosti, které klasicky proměňujete za vylepšení jedné ze schopností boje, pozorování, znalosti léčiv, obratnosti a řečnictví.

Tyto schopnosti, jejich ovládání a samozřejmě i právě vlastněné vybavení ovlivňují způsoby, kterými se vypořádáváte s nenadálými událostmi. V každém případě jste to jen a pouze vy, kdo si volí cestu vedoucí k nevyhnutelnému osudu. Tedy jednomu z mnoha…

Pokud vám nevadí číst stohy textu z obrazovky monitoru a angličtina, popřípadě italština, pro vás není překážkou, pak zamiřte na Steam. Anebo si ještě nějakou chvíli počkejte, protože Omen Exitio: Plague se chystá i na mobilní zařízení s iOS a Android, kam mi přeci jen sedí o něco víc. Osobně bych byl rád za verzi pro Switch, ale což. Spokojím se s tabletem.

Tagy: čtení indie hra okultní gamebook Lovecraft

Zdroje: IndieGames

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.