zavřít

Ryse: Son of Rome se s historií nemazlí

Xbox One

- Preview autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Zásadně pozměněná historická akce s notnou příměsí fantasy, Ryse: Son of Rome od Cryteku, se prezentovala skrze svou exkluzivní platformu Xbox One a nyní konečně víme něco málo víc o tom, co se v ní bude dít. Doteď jsme věděli, že hlavním hrdinou bude římský voják Marius, který slouží Římu až za hrob. Teď už víme, kdy se bude Ryse odehrávat a také, alespoň zčásti, kde se bude odehrávat.

Hlavním hrdinou opravdu bude Marius, který bere svou službu Římu vážně a masakruje barbary, kde se naskytne příležitost, a kam jej nadřízení pošlou. Jenže představa o tom, jak je vše jednoduché, začne nabírat vážné trhliny poté, co Marius poodhalí zákulisí římské politiky a zjistí, že největší nepřátelé Říma jsou v něm samém. Takže nadešel čas je zmasakrovat!

Děj se bude odehrávat za vlády císaře Nera, kterému hra propůjčí hned dva extra padoušské syny, Commoda a Basillia. Commodus se považuje za boha a nevesele vládne Británii, což vede mimo jiné k povstání Boudiccy a jejích Icénů. Vládkyně – válečnice bude ve hře také figurovat a dá se asi čekat, že s ní zkřížíte meče, nebo se k ní naopak přidáte. Commodus totiž patří k těm zlým, zatímco Boudicca je vykreslována v tom nejlepším světle.

Mladší bratříček Basillius miluje gladiátorské zápasy, krev, brutalitu a jeho padoušskost podtrhuje fakt, že má v hlubinách Kolosea i vlastní harém. Dokonce mu v tom nebrání ani fakt, že Koloseum se začalo stavět až po Nerově smrti... Inu, „hollywoodské“ scénáře.

Z vedlejšího obsazení zní zajímavě třeba stárnoucí generál Vitallion (narážka na krátkodobého císaře-generála Vitellia?), který je Mariovým patronem, jenž mu vštípil oddanost službě Římu, ale na stará kolena začíná pochybovat, jestli přeci není občas lepší říct ne. Naopak notně stupidně zní implementace Bohů ducha (Spirit Gods), kteří jsou duální podobu věcí. Jedna, v podobě nezemsky působící ženy bdí nad lidstvem a vede Maria, druhý, ve smrtelné formě známý jako Aquilo (tady už se mytologie przní bezostyšně) zase chce zničit Řím a jeho spojence.

Mezi dalšími postavami najdete Oswalda, krále části britských Galů, který začal kolaborovat s Římem (protože by asi jinak skončil mrtvý) a Glott, vůdce „severních barbarů“, který více připomíná zvíře, než člověka, je smrtící v boji a nesnáší Římany stejně jako Oswalda.

Celkově takto načrtnutá zápletka připomíná jeden velký blábol, ale na druhou stranu, opravdu jsme čekali od Ryse: Son of Rome nějakou historickou akurátnost? Tahle hra bude primárně o tom, aby se dali dobře porcovat nepřátelé, občas se dalo křiknout na jednotku, která kolem vás vytvoří danou formaci a bavit se dobově stylizovanou řežbou. Čekám megalomanský souboj s bossy Glottem a Basilliem uprostřed Kolosea, které ještě nemá stát a opulentní záběry na bojové vozy Icénů. Historikové zatněte zuby...

Tagy: akční fantasy historická

Zdroje: All Games Beta

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.