Robin Hood: The Legend of Sherwood
zdroj: Archiv

Robin Hood: The Legend of Sherwood

13. 8. 2002 19:19 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Jak jsme se dozvěděli z rozhovoru na HomeLANu, připravovaná taktická strategie vycházející z legendy o neohroženém bojovníkovi, který bral bohatým a chudým dával - Robinu Hoodovi, je již v podstatě hotova a nyní už probíhají pouze dolaďovací práce, při kterých se tvůrci snaží vychytat co nejlépe všechny chybičky.

Robin Hood:Legend of Sherwood zdroj: Archiv Do plánovaného data vydání mají ještě tři měsíce, takže i podle jejich vlastních slov se do té doby hra s názvem Robin Hood: The Legend of Sherwood objeví už prostě perfektní. Držme jim tedy palce.

Na hře Robin Hood: The Legend of Sherwood pracují Spellbound Studios, tvůrci věhlasné strategie Desperados, která si našla velmi mnoho fanoušků a dá se předpokládat, že u historické hry pojednávající o legendárním hrdinovi tomu nebude jinak. Na nápad vytvořit takovou hru prý přišli zástupci společnosti Wanadoo přitom, když sami hráli Desperados a samozřejmě také Commandos - navíc legenda o Robinu Hoodovi se v tomto případě, i vzhledem k tomu, čím se obě strategie Desperados či Commandos vyznačují, přímo sama nabízela - a tak prostě zvedli telefon, kontaktovali vývojáře ze Spellboundu a svoji ideu jim vyložili. Ti se následně ponořili do knih a studovali a studovali, aby hráčům mohli nabídnout maximálně věrné architektonické prvky 14. století, realistické zbraně, oblečení a další drobnosti, které by dokreslily jedinečnou atmosféru hry.

V Robin Hood: The Legend of Sherwood vás čekají tři druhy misí. Za prvé se budete pokoušet proniknout a vyloupit hrady. Za druhé na tyto pevnosti budete útočit a do třetice zde budou takové menší mise, při kterých půjde zejména o přepadení nějakého konvoje apod.

zdroj: Archiv Příběh hry představuje legendu tak jak ji známe s tím, že určité pasáže jsou trochu upraveny. Na začátku se tedy seznámíte s Robinem Hoodem, který se právě vrátil z křižácké výpravy a konec bude patřit jeho souboji se zloduchem Sheriffem of Nottingham. Hrdinů vám hra představí šest (plus pět dalších ostrých hochů, kteří doplní váš tým) a každý z nich bude oplývat určitými jedinečnými schopnostmi. Např. Robin Hood bude samozřejmě tím nejlepším lučištníkem ve hře, ale bude vynikat i v boji s mečem, tyčí a cizí mu nebude ani pěstní souboj. Malého Johna si jen těžko představíte bez té jeho bojové tyče a tak i ve hře s ní natrhne zadek nejednomu prevítovi. Účinnost zbraně bude navíc zdvojnásobena jeho úžasnou silou, která se projeví i v osobních bojích s vojáky či při pomoci přátelům při lezení na nedosažitelná místa a v neposlední řadě také při pohybování s těžkými předměty. I mnich Tuck přijde se svou troškou do mlýna a jeho věhlasné pivo zmámí nejednoho žíznivého nepřítele. Když se pak Tuck navíc vytasí se svou oblíbenou palicí, je na něj kdekdo krátký. Obzvláštní oblibu našel tento tlouštík také ve schazování vosích hnízd na hlavy vojáků. Ani Lady Marion nebude se svým uměním pozadu. Je to slušná šermířka a navíc ovládá velice dobře i luk. Navíc je obdařena schopností léčit. Podobně je to i s dalšími postavami - Will Scarlet, Robinův hbitý a obratný synovec horlivý do každé akce, který se nezalekne nikoho a ničeho, bude vyzbrojen smrtícím cepem a své nepřátele je schopen vlastnoručně uškrtit. Navíc sbírá štít, které ochrání nejen jeho před šípy rozzuřených vojáků. Stuteley, starý Robinův přítel je expert na pokládání různých pastí a léček. Je vyzbrojen malou sekerou a je schopen zmást nepřátelské síly házením jablek, ti si pak myslí, že si jen hrají místní děti.

zdroj: HomeLAN

korgull

Nejnovější články