zavřít

Rise of Nations - zaostřeno na vítězství

Windows

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jedním z nejdůležitějších úkolů, které si Big Huge Games kladou ohledně své připravované strategické bomby s názvem Rise of Nations chystané na příští rok je, poskytnout hráčům velké množství rozdílných způsobů hry a také spoustu různých cest k vítězství.

Titul skýtá velice bohatý výběr z podmínek vítězství i herního prostředí, a to jak v single-playeru, tak multiplayer hře. Rise of Nations přinášejí do žánru RTS mj. jednu zajímavou a možná i dosti revoluční vlastnost. Je jí začlenění konceptu národních hranic. To v praxi znamená, že jednoduše každé vaše město nebo pevnost bude vaše hranice postupně rozšiřovat. A čím pevnější bude vaše politická moc (díky výzkumu technologií), náboženství silnější (díky výstavbě a zdokonalování chrámů) a město nebo pevnost větší, tím snadněji vám expanze hranic půjde.


nové obrázkykompletní galerie

Své území můžete rozšířit dobýváním nepřátelských měst a dosazením svého národa místo jejich, ale také neagresivním způsobem - stavbou vlastních měst a pevností. Získávat nová teritoria je nutné z mnoha různých důvodů, např. dobývání surovin je možné pouze na vašem vlastním území. Navíc dosáhnout nadvlády nad 70% světa (tento údaj lze v nastaveních prý i změnit) je také jedním z možných způsobů vítězství v Rise of Nations. Další cesta k cíli vede přes určité výjimečné struktury, kterých se vám dostane v každé éře hry dvou. Jde o stavby velice nákladné co do zdrojů (zejména ty pozdější), tudíž představují i určité riziko, nicméně mohou mít velice významný vliv na váš národ a být tak dobrou investicí. Např. pyramidy - zvyšují produkci jídla o 25% a umožní také postavit jedno město navíc. Jenže takovou strukturu může mít pouze jeden z národů, takže pokud jste si třeba zrovna na pyramidu brousili zoubky a někdo ji už vlastní, nezbude vám než se zmocnit jeho města.

V Rise of Nations bude mít své místo také ekonomika. Efektivita vašeho hospodaření může vést rovněž k cíli. Dosáhnout úspěchu se můžete pokusit i v časově limitované hře. Budete hrát sice jako obvykle, avšak nyní vám budou ubíhat vteřiny a až vyprchají, porovnají se výsledky hráčů. Ten s nejvyšším skóre vyhrává. Z TV soutěže "Nejslabší máte padáka" (a nejen odtud) určitě znáte způsob vítězství zvaný "Náhlá smrt". I Rise of Nations nabízí takovou možnost. Utkat se můžete např. o hlavní město. Kdo jej ztrácí, je ze soutěže vyloučen. Zrovna tak se můžete ale pustit do hry o jakékoliv město. Když hráč ztratí kterékoliv ze svých měst, je opět vyloučen.

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.