Římská říše válčí proti Keltům v tahové strategii Numantia, vyberte si za koho budete bojovat
zdroj: Archiv

Římská říše válčí proti Keltům v tahové strategii Numantia, vyberte si za koho budete bojovat

2. 9. 2017 14:28 | Preview | autor: Patrik Hajda |

Historie se sice opakuje, ale občas se může i změnit. Třeba ve hře. Šanci dostanete v tahové strategii Numantia, která odvypráví události Numantských válek, kdy se římská republika pustila do podrobování iberských Keltů. Hra začíná v roce 154 před naším letopočtem a nabídne dvě kampaně - za Kelty a za Řím, takže bude jen na vás, za koho se do dvacetileté války pustíte.

Numantia je po herní stránce poměrně klasická tahovka, kde ovládáte několik jednotek na hexových mapách vykonstruovaných podle skutečných míst Palencia, Termantia a další. Do vínku je vám dáno na dvacet různých jednotek opět vytvořených na reálných podkladech, ze kterých si formujete vlastní armádu v kasárnách.

Z videa je zjevné, že tahové souboje nebudou jedinou náplní hry. Pomocí animovaných kreseb vám scenárista převypráví příběh plný nečekaných zvratů a pravděpodobně se dostane ke slovu i ekonomická stránka války v podobě správy vaší usedlosti – produkce jídla z farem, stavba opevnění, nákup surovin atd.

zdroj: Archiv

Sám bych radši dotáhl Numantii k vítězství a vyhnul se tak brutálnímu historické události – tehdy obyvatelé Numantie radši dobrovolně uhořeli spolu se svým městem, než aby padli do zajetí nepřítele. Což bylo až potom, co se v obleženém městě objevily případy kanibalismu... Pokud vás tento vhled do historie zajímá, nebudete čekat moc dlouho. Numantia vychází již v říjnu na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Stojí za ní malé španělské studio Reco Technology.

Nejnovější články