Máte námět či připomínku? Napište nám
Režisér Duncan Jones ukázal herce a dvě postavy z WarCraft filmu
zdroj: Archiv
Preview

Režisér Duncan Jones ukázal herce a dvě postavy z WarCraft filmu

8. 11. 2014 8:19 | autor: Adam Homola |

Hned na úvod vás bohužel musím zklamat. Trailer nebo jiná ukázka z filmu není a nebude. Upoutávku mohou vidět jen návštěvníci BlizzConu ve speciálním kině, před jehož návštěvou jsou asi prošacováni skrz na skrz, aby nedošlo k nahrání videa na mobily. Hodinový panel o WarCraft filmu byl proto kvůli absenci videa mírným zklamáním, ale i tak jsme se dočkali alespoň několika novinek a potvrzení postav, které ve filmu uvidíme, respektive herců, co budou postavy hrát.

Většina postav i herců byla potvrzena a představena už před časem, ale definitivně už alespoň víme, kdo si koho zahraje. Začněme Aliancí, kde v jedné z hlavních rolí uvidíme Travise Fimmela (Vikingové), který ztvární postavu Anduina Lothara. Dominic Cooper (Captain America, Need for Speed) si střihne krále Llane Wrynna, Ruth Negga (The Samaritan, Love/Hate) Lady Tariu a Ben Schnetzer (Pride, The Riot Club, The Book Thief) zase Khadgara.

Hordu bude reprezentovat Toby Kebbell (Dawn ot he Planet of the Apes, Prince of Persia, War Horse) jako Durotan, zatímco Rob Kazinsky (Pacific Rim) si zahraje Orgrima Doomhammera. Clancy Brown (The Shawshank Rdemption) se zhostí role Blackhanda a Paula Patton (Mission Impossible: Ghost Protocol) role Garony. Ben Foster (Lone Survivor, 3:10 to Yuma) zahraje Medivha a Daniel Wu (The Demon Within, The Man with the Iron Fists, New Police Story) budehrát Gul'dana.

Pod článkem ještě najdete obrázky některých herců s názvy jejich postav, bohužel ale už ne samotné postavy z filmu. Ty ukázal režisér Dunfan Jones na panelu jen dvě: krále Llane Wrynna a Orgrima Doomhammera. Mimochodem, úvodní obrázek článku není render ze hry, ale vzhled filmových Orků. Film už je natočený od dubna tohoto roku, ale na tricích se pořád ještě pracuje - mají je na starosti profíci z ILM a pracovat na nich budou ještě více jak rok. Film jde do kin až v březnu 2016.

llane wryn zdroj: Archiv

Z obrázku je jasné, že orky nehrají namaskovaní kulturisté, ale jsou kompletně digitální. Natáčení orků probíhalo podobně jako v Avatar, kdy byli herci orků navlečení do motion capture kostýmů, aby mohli hrát společně s herci reprezentujícími Alianci. Tvůrci se podělili také o jednu poměrně unikátní věc: motion capture orků se nenatáčel ve studiu, ale kamery a celý systém se přenesl přímo na vybudovaný plac, aby byl výsledek co nejuvěřitelnější. A aby mohli herci opravdu hrát se vším, s čím bude přicházet do styku jejich filmová postava.

Jakkoliv to není nevídaná technika, je prý pořád ještě poměrně unikátní. V drtivé většině případů se podobné natáčení odehrává v uzavřeném studiu, kde musí herci reagovat pouze na jiné herce a případně "podomácku" vyrobené předměty, reprezentující například trůn, stůl, schody apod. V případě WarCraftu se tak mohli herci procházet po skutečné lokaci, používat skutečné předměty a vůbec hrát tak, jako by z nich pak na plátně nebyli orkové, ale normální lidé.

Orkové by měli být ve filmu opravdu impozantní a výrazně větší než lidé. Stačí se podívat na realistickou repliku zbraně Doomhammer, kterou filmaři vzali z placu a přivezli ji na BlizzCon. Mimochodem jeden z nejkouzelnějších okamžiků celého panelu nastal, když se Rob Kazinsky hrající Orgrima Doomhammera zvedl ze židle a předvedl chůzi orka. Reakce fanoušků v sále byla více než pozitivní a je vidět, že pánové z Blizzardu na filmu opravdu důkladně konzultovali. Kazinsky měl na sobě rifle a tričko, neměřil tři metry a neměl obří svaly, ale na těch pár vteřin autentické chůze jste mu opravdu věřili, že je to ork.

Tvůrci si vůbec celou dobu pochvalovali jak se jim orkové povedli po herecké i digitální stránce a prý se máme nač těšit. Do března 2016 je ale ještě hromada času a alespoň si už můžeme být stoprocentně jistí, že na BlizzConu 2015 už nějaký trailer stoprocentně uvidíme. V listopadu příštího roku už snad bude drtivá většina triků hotová a marketingová kampaň se začne pomalu rozjíždět.

I přes mírné zklamání z absence videa bychom si měli ale z panelu odnést hlavně to, že na filmu dělají fanoušci, dělá na něm Blizzard, a hlavně že je v dobrých rukách. Jak rozpočtem, tak tvůrci, herci, zázemím a vůbec péčí studia. Vypadá to, že "startovní pozice" WarCraft filmu je na úplně jiné úrovni, než u jakéhokoliv jiného dosavadního filmu podle hry. Teď už to "jen" nepokazit...

0yFgakM zdroj: Archiv

WarCraft film zdroj: Archiv

WarCraft film zdroj: Archiv

WarCraft film zdroj: Archiv

WarCraft film zdroj: Archiv

WarCraft film zdroj: Archiv

WarCraft film zdroj: Archiv

Nejnovější články