zavřít

Respawn neztrácí čas, první novou zbraň přidal do Apex Legends už teď

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

První sezóna parádní battle royale akce Apex Legends dorazí příští měsíc, ale tvůrci z Respawnu na ni s novým obsahem nečekají. V noci na dnešek totiž Apex dostal svůj první obsahový přídavek ve formě zbrusu nové zbraně. Jde o útočnou pušku Havoc, která vystupuje z davu hned několika způsoby.

Podobně jako Devotion jí chvíli trvá, než se rozjede naplno, ale když pak pálíte na plné obrátky (a trefujete se), je to velice rychle znát. Havoc má navíc jedno unikátní prvenství, které by jí mohly ostatní kousky závidět: je kompatibilní hned se dvěma modifikátory.

Když Havoc vybavíte modem Turbocharger, nemusíte na plnou palbu vůbec čekat. Zbraň to do nepřátel začne sypat na plný výkon hned, jak zmáčknete spoušť.

Druhý mod je už o něco zajímavější a chování Havocu kompletně změní. Pokud totiž zbraň vybavíte Selectfire Receiverem, promění se vám pod rukama v něco jako rail gun.

S takovou improvizovanou sniperkou můžete nepřátele solidně trápit i na dálku, samozřejmě v závislosti na vybavené optice. Díky Selectfire Receiver navíc zasáhnete nepřítele instantně po vystřelení, protože na rozdíl od kulek nečekáte, až projektil docestuje k cíli. Jde tak zároveň o první Hitscan zbraň ve hře.

Havoc žere energetické náboje (ty zelené) a navíc nemá moc velký bullet drop, takže s ním v případě standardního či Turbocharger režimu obstojíte i na větší vzdálenosti, byť je zbraň primárně určená spíše na tu střední. Vývojáři na Redditu prozradili, že inspirací pro Havoc byla tahle specifická zbraň a scéna z filmu Elysium.

Modifikace jsou v Apex Legends už od vydání a dokáží hratelnost solidně ozvláštnit, jen doteď nebyla žádná zbraň kompatibilní se dvěma různými mody. V některých případech umí mody jen lehce upravit chování zbraně, jindy přidají rovnou celý nový režim – například u Prowleru. Ten umí standardně střílet pouze po jednom náboji či jedné dávce, ale stačí ho vybavit příslušným modem a můžete nepřátele vesele zasypat kulkami v automatickém režimu.

Bez mučení přiznávám, že jsem se „sniperským módem“ štěstí moc neměl, ale assault mód mi sednul skoro hned. Během několika zápasů se mi s ním podařilo zabít několik protivníků, což je samo o sobě víc než s jiným běžným automatem. Možná jsem měl jen štěstí, možná budou muset tvůrci Havoc trošku nerfnout.

Havoc je sice první, ale zdaleka ne jedinou zbraní, která Apex Legends rozšíří. Další budou přibývat v rámci sezón, jak se tvůrci pochlubili před časem. V sezónách hra postupně nabobtná o nové zbraně, postavy, kosmetické drobnosti a další, zatím blíže nespecifikované přídavky. Všechno to vykopne první sezóna už v březnu, následovat bude druhá v červnu, třetí v září a čtvrtá v prosinci.

Tím se hezky pokryje první rok života hry a bude zajímavé sledovat, jak bude vypadat její druhý rok. A to nejen na základě zpětné vazby, ale i dat, která tvůrci sbírají. Ostatně mohou čerpat z poměrně velkého vzorku: Apex Legends je na trhu teprve pár týdnů a už ji hrají miliony hráčů. Zaslouženě.

Tagy: online akční sci-fi multiplayer FPS first person střílečka Titanfall battle royale

Zdroje: EA.com,Reddit

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.