zavřít

Remasterovaný a rozšířený Turok 2: Seeds of Evil vyjde v polovině března

Windows

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

O remasteru Turok 2: Seeds of Evil jsme slyšeli už v roce 2015, kdy ho vývojáři z Night Dive Studios oznámili společně s vypulírovaným prvním dílem. Jenže zatímco jednička vyšla, dvojka se jaksi zasekla. Zdlouhavému remasterování je teď ale konec a hra se na trh dostane už 16. března.

Ve dvojce se opět ujmete lovce dinosaurů Turoka a postavíte se pravěkým ještěrům s novými zbraněmi i misemi. Původní hra vyšla v roce 1998, zhruba měsíc před prvním dílem Half-Life. V roce 2017 se dostane na trh nikoliv v původní, ale rozšířené podobě.

Tvůrci do ní totiž přidali několik nových bossů a přes dvě desítky nových zbraní. Ve hře bude přítomen také multiplayerový mód Last Turok Standing. Ten doplní už existující multiplayerové módy známé hráčům původní hry. Například verze hry pro Nintendo 64 podporovala ve své době multiplayer pro čtyři hráče ve split screenu.

Turok 2 běží také na novém enginu Kex 3.4 a je plně kompatibilní se 64 bitovými operačními systémy což podle produktové stránky hry na Steamu znamená Windows 7 a Windows 10. Remaster bude mít také lepší stíny a světelné mapy, odrazy a textury na materiálech, dynamické i fixní rozlišení, nové efekty a spoustu dalších grafických drobností. Vedle toho sáhli tvůrci i na samotnou hratelnost a lehce upravili mapy, rychlost a pohyblivost hlavního hrdiny, nebo přidali možnost ukládat a nahrávat hru odkudkoliv.

Jak už padlo na začátku, remaster mají na svědomí vývojáři z Night Dive Studios. Ti si na sebe vzali nemalý úkol a jali se restaurovat některé staré perly, právě včetně obou Turoků. Remasterovaná verze prvního dílu už vyšla a minimálně na Steamu se těší pozitivním uživatelským ohlasům.

Vedle toho mají za sebou Night Dive třeba také restaurování D: The Game, Shadowman, Noctropolis, Tex Murphy, The 7th Guest, Spirits of Xanadu a samozřejmě System Shock a System Shock 2

Turok 2: Seeds of Evil (remaster)

Vedle remasteru původního System Shocku vzniká pod hlavičkou Night Dive Studios také regulérní remake jedničky, u nějž se už bude zasahovat nejen do grafiky a kompatibility, ale také do herních systémů. A nakonec je tu samozřejmě System Shock 3.

V tomto případě hraje Night Dive Studios roli držitele licence, zatímco vývoj mají na starosti lidé z Otherside Entertainment, v čele s Warrenem SpectoremTurok 2: Seeds of Evil vyjde 16. března na Steamu, GOG a Humble Store. 

Tagy: akční remake

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.