zavřít

První DLC pro Legend of Zelda přinese Master mód a singleplayerovou variaci na Hordu

Wii U Switch

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Pět další chválu na The Legend of Zelda: Breath of the Wild by bylo nošením dříví do lesa. Pravdou ale je, že pokud jste se snad Zeldy ještě nenabažili, nebo jste ji prostě jen ještě nehráli, dostanete víc. Už 30. června vyjde první ze dvou obsahových balíčků s několika užitečnými, zajímavými a hratelnost prodlužujícími novinkami.

V prvním DLC s názvem The Master Trials dostanete především mód Hero’s Path, který na mapu Hyrule nakreslí cestu, kudy jste chodili posledních 200 hodin. Mnohem snáze se tak můžete vydat prozkoumávat místa, kde jste předtím ještě nebyli.

Pokud jste ostřílení a byli jste v Zeldě všude, potěší vás Master mód. V něm se nepřátelům neustále doplňují životy, mají vyšší úroveň a občas vás překvapí na létajících plošinkách ze vzduchu. Jednoduché to nebude, ale právě to je pointou Master módu.

Z podobného ranku jsou také Trials of the Sword, singleplayerová variace na Hordu. Jednoduše budete čelit stále náročnějším vlnám nepřátel s tím, že na začátku nemáte vůbec nic. Ani zbraň, ani brnění či jakékoliv jiné vybavení. Pokud přežijete všech 45 vln, bude vám za odměnu Master Sword permanentně svítit.

Život vám pro změnu usnadní Travel Medallion, díky němuž si můžete kdekoliv na mapě vytvořit fast travel point. Vytvořit můžete jen jeden, a kdykoliv a kdekoliv si pak vzpomenete, můžete se na něj hned přesunout.

Na závěr DLC přidá ještě různé sety brnění a třeba i masku Korok, díky které můžete mnohem snáze najít všechny ty malé potvory. Koroků je v Breath of the Wild 900, a byť na ně občas doslova zakopáváte, někteří jsou šikovně ukrytí.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Po představení prvního DLC uvidíte na konci videa ještě krátkou upoutávku na druhý balíček Champions’s Ballad, který vyjde někdy ke konci roku, a přidá jak nový dungeon, tak i nový příběh o zatím neznámém rozsahu. Chybět nebudou ani další výzvy, jak naznačuje Nintendo na webu hry.

Expansion Pass pro Zeldu seženete za 20 dolarů, ale jenom v celku. Koupit si například jen druhé DLC možné není. Nintendo si také připravilo jednu menší odměnu pro všechny, kdo si Expansion Pass zakoupí už teď. Ihned po zakoupení se vám v oblasti Great Plateu objeví tři nové truhly s pokladem.

V jedné z truhel je tričko s logem Nintendo Switch, ale teda za sebe nevím, jestli bych chtěl po Hyrule pobíhat s Linkem převlečeným do reklamního úboru. Nicméně v těch zbývajících dvou najdete „užitečné předměty," ať už to znamená cokoliv…

Tagy: akční fantasy logická otevřený svět E3 2017

Zdroje: tisková zpráva,zelda.com

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.