Poznejte nepřítele z XCOM 2, co vám pořádně ztrpčí život
zdroj: tisková zpráva

Poznejte nepřítele z XCOM 2, co vám pořádně ztrpčí život

21. 1. 2016 15:03 | Preview | autor: Honza Konfršt |

XCOM 2 vychází již 5. února a Firaxis Games zveřejnili informace o dvojici nových protivníků, kteří se vám během gerilového tažení postaví. Oba se rekrutují z odlišných druhů, ani jeden však nepatří mezi nepřátele čistě organického původu. Prvním je emzák, který může mimo jiné ovládat myšlenky, a druhým je robot z výzbroje jednotek ADVENT.

Gatekeeper je poletující koule, která se skládá z biologického i umělého materiálu. Na prvním obrázku jej můžete vidět v rozloženém stavu, kdy je silnější, ale má horší obranu. Když se sbalí, je tomu naopak. Gatekeeper umí navíc oživovat padlé protivníky, kteří neumírají s jeho skonem a ve svém zombifikovaném stavu tak vesele šíří zkázu dál.

XCOM 2 zdroj: tisková zpráva

Gatekeeper umí ze svých protivníků vysávat životní energii a útočit i na jejich mysl. V kombinaci s výše uvedeným se jedná o mocného protivníka a jeho likvidace je za každé okolnosti je prioritou.

Druhým protivníkem je Sectopod – dvounohý robot, který je z principu odolný vůči ohni a chemickým i psionickým útokům.

Sectopod je nebezpečný na jakoukoli vzdálenost. Na blízko se automaticky spouští útok s větší oblastí dopadu a na dálku střílí energetickou zbraní. Ta sice umí zranit několik nepřátel najednou, musí se ale nabíjet. Sekvenci, kdy je třeba nabít, naštěstí poznáte, abyste mohli plánovat postup a útok.

XCOM 2 zdroj: tisková zpráva

Sectopod je však nejnebezpečnější, když se postaví – tehdy uděluje větší poškození a má větší dosah všech útoků. Na paměti je také mít fakt, že Sctopod menší překážky jednoduše překročí. Zkrátka, XCOM 2 nabídne řadu pestrou škálu soupeřů a chvilka nepozornosti může znamenat rychlý konec.

zdroj: Archiv

Nejnovější články