Po vydání Overwatche budou všechny budoucí mapy a postavy zdarma
zdroj: tisková zpráva

Po vydání Overwatche budou všechny budoucí mapy a postavy zdarma

8. 12. 2015 14:01 | Preview | autor: Adam Homola |

Blizzard postupně vyjasňuje otazníky visící nad chystanou střílečkou Overwatch a dnes došlo na obsah po vydání. Ten zatím není nijak specifikovaný, ale po dnešku víme, že bude dostupný zdarma. Všichni budoucí hrdinové a mapy, které vývojáři přidají do hry po vydání, se tam dostanou formou bezplatného patche. Takže žádné placení za nové postavy a nebo balíčky map.

Kolik map či hrdinů to bude zatím vývojáři neoznámili, ale desítky to zřejmě nebudou. Už dříve říkali, že Overwatch není co do počtu hrdinů srovnatelná s MOBA hrami. V těch najdete často i kolem stovky hrdinů, zatímco na startu jich bude mít Overwatch 21 a ti všichni jsou už několik týdnů hratelní v uzavřené betaverzi.

Vývojáři tak nebudou komunitu hráčů tříštit a všechny mapy a hrdiny dají všem, aby se nestalo, že si spolu kamarádi nezahrají, protože nemají stejná DLC, jak oznámil šéf vývoje Jeff Kaplan. Ve videu se dostal také k několika menším tématům, které řeší fanoušci na fórech na základě betatestu. Jde například o možnost vypnutí hudby během hry. To vývojáři plánují a do hry přidají klasický posuvník hlasitosti, kterým si budete moct hudbu úplně vypnout.

Přidá se také možnost přehrávání zvuků i když není hra aktivní - kdy se přepnete do Windows a hru máte na pozadí. Nabízí to všechny blizzardí hry, bude to mít nejpozději v době vydání i Overwatch. Další věc která se do hry časem dostane, je kill feed, nebo-li informace v reálném čase o zabitích. Tvůrci nejsou proti, jen se k tomu zatím nedostali a tak to chvíli potrvá, než se funkce ve hře dočkáme.

Nejdříve ale musí vyřešit jak přesně má kill feed vypadat, kde má být a kolik informací má přesně sdělovat. Stejně tak se zrovna řeší karty na konci zápasů. Vývojářům se systém karet líbí, ale uznávají, že ve stávající verzi ještě není hotový a potřebuje trochu doladit.

Jednou z novinek karetního systému je statistika Objective Score i pro bránící tým. Ta je v betě zatím jen pro útočníky a tak až se k tomu tvůrci dostanou, budou oceněni i ti nejlepší hráči kteří zrovna bránili. Lépe řečeno ti, kteří nejvíce dopomohli týmovému úkolu, tedy například zastavení blížícího se payloadu.

Stejně tak se bude upravovat obrazovka s výsledky zápasu. Sice ne nijak radikálně, ale pár nápadů vývojáři mají a v nadcházejících měsících k několika menších úpravám dojde. Upraví se také balanc systému "Fire", kdy vám hoří portrét a jméno v levém dolním rohu obrazovky. Ideální stav by měl být takový, že při pohledu na nějakého "hořícího" hráče byste měli okamžitě vidět že jde o nejlepšího hráče. Což momentálně nemusí být vždycky pravda.

Poslední novinkou je pak chystaná možnost zrušit zobrazování Kill Cam. Tu můžete už nyní přeskočit pomocí klávesy Esc, ale do Options časem přibude možnost automaticky přeskakovat každou Kill Cam, pokud nechcete vidět kdo a jak vás zabil.

Overwatch je teď v uzavřené betě, která ale za chvíli dočasně skončí, aby se zase vrátila někdy na konci ledna ve výrazně vylepšené verzi. Plná hra pak vyjde nejpozději 21. června příštího roku na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Nejnovější články