Ovládání počasí bude v puzzle hře MIND na denním pořádku
zdroj: tisková zpráva

Ovládání počasí bude v puzzle hře MIND na denním pořádku

4. 4. 2014 20:00 | Preview | autor: Adam Homola |

Adventur a obecně puzzle her z pohledu prvních očí mezi velkými hrami tolik není, i když třeba očekávaný The Witness od Jonathana Blowa vyjde už za nedlouho. Další moc pěkný projekt se ale rýsuje na obzoru a svým specifickým vizuálním zpracováním se s The Witness může klidně poměřovat. Jmenuje se MIND: A Path to Thalamus, zatím je jen na Greenlightu, ale z něj se jistě brzy dostane.

MIND vás provede surreálným prostředím, ve kterém se budete skrze ohýbání přírodních elementů dostávat k jádru emotivního příběhu. Hru má na svědomí pouze Carlos Coronado, kterého si mohou pamatovat fanoušci Left 4 Dead 2. Coronado vytvořil fanouškovskou kampaň Warcelona, která má přes milion stažení a na L4DMaps se může chlubit hodnocením 96 ze 100.

Hra není adventurou klasického střihu, kde byste sbírali/používali předměty a povídali si s postavami. Herní svět bude plný záludných puzzlů, k jejichž vyřešení slouží právě počasí, ovladatelný cyklus dne a noci, úroveň mlhy, deště, roční období... To všechno půjde ovládat dle libosti a pomocí právě takovýchto netradičních nástrojů se posouváte jak světem, tak údajně dospělým příběhem.

zdroj: Archiv

Nepůjde o fantasy hru, ve které hrajete za čaroděje - děj se odehrává v mysli hlavního hrdiny. Člověka, který se musí za každou cenu dostat z reality. Chybět nebude ani vypravěč. MIND bude dostupná jak pro Oculus Rift, tak na Project Morpheus od Sony.

Zatím to vypadá úžasně a čím víc unikátních her pro virtuální realitu vyjde, tím lépe. A vůbec, first person puzzle hry takového zpracování jsou docela nedostatkové zboží, takže palec nahoru. Nezapomeňte se kouknout do galerie, kde se to jen hemží parádními obrázky.

Nejnovější články