zavřít

Osmou hratelnou frakcí v Total War: Rome II je Egypt

Windows

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Už se nám to krátí, a pokud se vývojáři z Creative Assembly budou držet svého rozvhru, který zatím porušili jen lehce, tak bychom měli příští pátek znát všechny hratelné frakce v Total War: Rome II. Dnes tu máme ale oznámení předposlední frakce - Egypta. Konkrétně Ptolemaiovců, kdy se pod makedonskými vládci stal Egypt kulturním a obchodním centrem. “Jejich” Egypt měl určitá pojítka s helénským světem, ale zároveň si zachovával spoustu egyptských tradic.

Ptolemaiovci přijali egyptské náboženství, zvyky, udělali ze sebe faraóny a stavěli obrovské chrámy a monumenty. Díky propojení bojových stylů vycházejících z Řecka a Egypta, je armáda ptolemaiovských faraónů pokročilá a zároveň vybalancovaná a ctí roli vůdčího šampióna - velitele. V armádě se primárně využívá kopí a oštěpy, ale vojáci jsou také velmi schopní v boji s mečem nebo mají dvoukolový vůz se srpovými čepelemi po stranách.

Přitom se nebrání ani exotičtějším válečným jednotkám, jako jsou například známí afričtí bojoví sloni. Egypt si také ze své geografické pozice nemůže dovolit ignorovat námořnictvo - ostatně, musí si chránit své kolonie a obchodní zájmy. “Zatímco se Alexandrie stala majákem civlizace a učení, její vládci jsou oportunisté lačnící po moci. Tato nová dynastie ještě může rozšířit své teritorium a vliv i dál - možná tak daleko, aby sjednotila řecky mluvící lid? Nebo půjde na západ, aby dobyla Kartágo, jak vyhrožoval Alexandr?” Pokládají na oficiálním webu otázky vývojáři.

Ptolemaiovský Egypt je progresivní a hledí nebojácně do budoucnosti. Jsou to zkušení státníci a akedemici s mocnou námořní silou. Jejich nevýhodou je ale fakt, že je to cizí dynastie, která se zabydlela v Egyptě, a bude tak nějakou dobu trvat, než přesvědčí místní obyvatele o tom, že právě oni jsou jejich praví vládci. Na nás coby hráčích pak bude, aby se nám to v Total War: Rome II povedlo.

Tagy: strategie akční historická válečná

Zdroje: Total War

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.