zavřít

Nové poznatky o nové RPG Vision

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jak jste se mohli dočíst na našich stránkách už před pár dny, české vývojářské studio ALTAR Interactive se rozhodlo po dokončení titulu UFO: Aftermath pustit do svého dalšího projektu - RPG s názvem Vision.

zdroj: Archiv

zdroj: Archiv V současné době probíhají jednání s případnými vydavateli. To ovšem neznamená, že je hra už hotova. Její dokončení se odhaduje až na pozdější měsíce příštího roku. Jak se zástupci ALTARu svěřili ve svém rozhovoru pro HomeLAN, myšlenka na vytvoření RPG titulu třímala v jejich hlavách už velmi dlouho. Navíc, všichni, kdo v tomto brněnském studiu pracují, jsou údajně velkými hráči RPG žánru, a to ať už jde o klasické papírové nebo ty počítačové exempláře. Nový titul by měl disponovat unikátním systémem ovládání skupiny postaviček, kterou povedete, což prý dosti ovlivní hratelnost. Zatím to však vypadá, že hra nebude mít multiplayer.

V příběhu Vision půjde o smrt jisté dívky. Nešlo asi o náhodu, když se okolnosti této události pokusíte spolu s hlavním hrdinou, jejím milým, vypátrat. Děj hry se bude odehrávat ve dvou časových rovinách - navštívíte středověk i starověk, resp. jejich fantasy obdobu. V řadách nepřátel byste se měli setkat převážně s inteligentními bytostmi, které budou mít své vůdce, vlastní povinnosti i problémy a jejichž hlavním cílem bude přežít. V druhé řadě jim však půjde i o zisk a o to, aby neměli problémy se zástupci zákona. Jen někteří z nich si budou moci dovolit ten luxus a vystupovat jako skuteční zloduši.

zdroj: Archiv Vision nebude řadit postavičky do klasických tříd, jak je obvyklé v jiných RPG hrách. Hráč na začátku zvolí jenom primární orientaci svého hrdiny a pak už bude sám rozhodovat o tom, jaké schopnosti a atributy bude v průběhu hraní rozvíjet. Stejně tak postavičky, které se k vám během vašich dobrodružství přidají, budou mít vlastní představy o tom, jak se dále zdokonalovat. Důležitou a velmi ambiciózní součástí Vision mají být souboje a s tím související umělá inteligence. Boj budete moci pozastavit nebo jenom zpomalit. Postavička bude schopna uhýbat a vykrývat rány, kroužit okolo nepřítele, provádět výpady, apod. Jak budou takové akce vypadat, prý uvidíte už v prvním traileru, který tvůrci chystají. Kdy bychom se ho měli dočkat, ale prozrazeno nebylo.

zdroj: HomeLAN

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.