zavřít

Ninja Theory nás zvou na krátkou procházku zákulisím vývoje Hellblade

PlayStation 4 Windows

- Preview autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Zkušené a ostřílené studio Ninja Theory o sobě dává vědět i v rámci letošního Gamescomu a prezentuje zákulisní video z vývoje jejich fantasy akce Hellblade, jež v průběhu příštího roku zamíří na PlayStation 4 a PC. Video, jako řada jemu podobných, zprostředkovává vhled do toho, jak se daný titul rodí, na jaké obtíže při vývoji tvůrci narazili, čemu se chtějí vyvarovat a co je jejich nejvyšším cílem. Za všechny mohu hned zpočátku vypíchnout snahu autorů vytvořit co možná nejreálnější hlavní postavu co do psychiky.

Kratičkou ukázku hrdinky spíše sympaticky obyčejné než kdovíjaké přemodelované krasavice střídá vize světa, v němž se bijí dva kontrastní pohledy na věc – autoři chtěli svět živý, barevný i pohyblivý, zároveň jej však potřebovali naplnit pekelnými motivy. První rendery a gameplay záběry na videu spatřené pak prezentují, jakým směrem by se takováto vize mohla ubírat. Což v podstatě avizuje to, čím se video zabývá především – kterak může vizuální stránka dopomáhat vyprávět příběh hry a spolu s tím pochopitelně i dotvářet její atmosféru.

Základní stavební prvky hry budou tři – souboj na blízko, pevně vybudované charaktery jednotlivých postav a nakonec také ona vizuální stránka hry. Příběhové pozadí hry je pak vystaveno na historii keltské a vikinské, což působí nejen velmi atraktivně, ale je to lákadlem samo o sobě. Sami si pak udělejte obrázek a pohleďte na svět, jenž je pokroucen samotnou hrdinkou a jejími spirituálními (možná i psychotickými) výlety za hranice světa našeho a dle slov autorů také mnohdy výletem až za hranice samotného pekla.

Tagy: akční

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.