NeonXSZ se tváří jako zběsilá akční kombinace Trona a Descentu
zdroj: tisková zpráva

NeonXSZ se tváří jako zběsilá akční kombinace Trona a Descentu

20. 1. 2016 14:25 | Preview | autor: Adam Homola |

Kombinace Trona, Descentu a rychlých stříleček se v podobě akce NeonXSZ dostane na Steam 16. února. Hra je momentálně k mání v programu předběžného přístupu za dvacet eur, ale sami vývojáři na Steamu upozorňují, že NeonXSZ je již hotová. V jádru má jít o rychlou, arkádovou a intenzivní střílečku ve stylu Quake či Unreal Tournament, jen ve vesmírných lodích a obrovských, rozlehlých interiérech.

Na tuto vrstvu pak vývojáři ještě nabalili prvky známé z akčních RPG her typu Diablo: spoustu lootování, obchody, znovuhratelnost a procedurálně generované nepřátele. Vaše i nepřátelské stíhačky jsou převážně malé, bleskově rychlé a umí uhýbat do všech směrů. Navíc se v nulové gravitaci umí okamžitě otočit.

zdroj: Archiv

Díky lootu a prý obrovské spoustě předmětů si ale můžete svoji loď upravit dle libosti a z malé svižné stíhačky vytvořit pomalý a těžkopádný létající tank. Flexibilitu při vylepšování byste měli mít velkou a variant mezi malou raketkou a obrovským destroyerem budete mít podle vývojářů hodně.

Studio Intravenous Software popisuje herní prostředí jako masivní sandbox v otevřeném světě interiérů. Vedle velkého světa budou k dispozici také menší strukturované arény. NeonXSZ je v současné chvíli na Steamu dostupná v programu předběžného přístupu za 20 eur, ale stačí počkat do 16. února, kdy vyjde plná verze.

NeonXSZ zdroj: tisková zpráva

Ta by se od té stávající neměla nijak výrazně měnit a nabídne prý až přes 100 hodin hratelnosti. Ostatně na hře se pracuje už čtyři roky a první reakce hráčů z verze předběžného přístupu jsou na Steamu pozitivní - perfektní skóre kazí jen jediná negativní recenze.

Nejnovější články