Miles Morales nosí v batohu bojovou kočku
zdroj: Sony

Miles Morales nosí v batohu bojovou kočku

14. 10. 2020 11:35 | Preview | autor: Pavel Makal |

Už za pět týdnů bude mít celý svět (včetně několika šťastlivců z naší domoviny) možnost vyzkoušet si sílu PlayStationu 5 a jednou z prvních her, které ji mají prezentovat, je Spider-Man: Miles Morales, pokračování hry z roku 2018. Aktuální číslo magazínu Game Informer přináší celou řadu informací o tom, jak se Miles Morales promění oproti svému předchůdci, jak využije sílu PlayStationu 5 a jaké staré či nové známé v rámci příběhu potkáme.

Příběh se odehrává s ročním odstupem od posledního dobrodružství Petera Parkera, Milesovi je 17 let a z pohledu tvůrců se jedná o opravdové pokračování, které dále posouvá zápletku celé série. Sám Parker se ve hře objeví také, bude fungovat jako Milesův rádce a mentor s tím, že i on projde určitým vývojem. Ovládat ale budeme jen nového protagonistu.

Game Informer zveřejnil exkluzivní záběry z prvního boss fightu ve hře, v němž se postavíme obrněnému Rhinovi. Ve videu jsou k vidění i nové Venom schopnosti, jimiž bude Miles Morales disponovat. Vývojáři z Insomniac tvrdí, že jim zkušenosti z první hry umožnily v pokračování implementovat mnohem divočejší akci, což jsme ostatně viděli už během ukázky na poslední PlayStation Showcase. Doufejme, že si ty nejlepší kousky nenechali na nehratelné cutscény.

Rhino nebude jediným záporákem, s nímž se nový Spider-Man utká, svůj díl problémů nadělá třeba i Tinkerer. Obecně ale soků tentokrát nebude tolik jako v minulém díle, přeci jen má jít o poněkud menší hru.

To se ovšem netýká herní mapy, která má zůstat více méně stejně rozlehlá s tím, že vývojáři výrazně předělali Moralesův domovský Harlem a přidali mu množství detailů, aby působil realističtěji. I tentokrát nás čekají vedlejší aktivity, jako je lapání pouličních kriminálníků, naopak logické hádanky z vědeckých laboratoří se nevrátí.

Odměnou budou samozřejmě především obleky, kterých má být opět slušné množství a za vypíchnutí stojí například Cat Suit s batůžkem, který obsahuje kočku v pavoučím kostýmu. Ta by vám navíc měla pomoci i v boji, což je sice bizarní představa, ale pořád se bavíme o hře, kde se mladý člověk v těsném overalu pohupuje na sítích mezi mrakodrapy.

Větší prostor dostane stealth. Tiché odpravování nepřátel nyní lze provádět i během lezení po stěnách a stropech, a pokud dojde k vašemu odhalení, můžete vše napravit využitím kamuflážní technologie.

Co se týče akrobacie na sítích, dostane Miles do vínku několik nových triků inspirovaných sky divingem, zároveň má ale hra odrážet fakt, že nový protagonista ještě není tak zkušeným Spider-Manem jako Peter Parker a jeho pohyby na síti budou mírně nemotornější. Nezbývá než doufat, že zrovna tenhle element tvůrci dobře vyladí, protože pohyb byl klíčovou součástí skvělého zážitku z minulé hry.

Velkou roli by měla hrát i haptická odezva ovladače DualSense, který bude velmi citlivě reagovat na využívání jednotlivých schopností. Tvůrci zmiňují třeba postupné tuhnutí triggeru při dokončování zhoupnutí na síti nebo jemné vibrace, když pálíte pavučinové projektily. Nahrávací časy ve hře budou prakticky eliminovány díky SSD.

Na PlayStationu 5 dostanete dvě možnosti nastavení zobrazení a snímkování. V případě Performance režimu budeme hrát v upscalovaném 4K rozlišení při 60 PFS, Fidelity Mode pak nabídne pravé 4K ve 30 FPS. Třešničkou na dortu v tomto případě bude implementovaný ray-tracing.

Spider-Man: Miles Morales je vedle remaku Demon's Souls patrně nejočekávanějším launchovým titulem nové generace PlayStationu. Hra vychází 12. listopadu letošního roku, zahrát si ji budou moci i majitelé PlayStationu 4.

Nejnovější články