zavřít

Krásná středověká strategie Rising Lords působí jako tahová zmenšenina Mount & Blade

Windows

- Preview autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Krásu českému prostředí v Kingdom Come: Deliverance nelze upřít, ale hra studia Warhorse mi dokázala vykouzlit ještě větší úsměv na tváři při pohledu na ručně malovanou mapu Posázaví. Tehdy mě ovládlo nadšení při představě titulu, který by se celý odehrával v tomto grafickém stylu. A mé velmi tiché touhy byly vyslyšeny. Tahovo-realtimová strategie Rising Lords vypadá opravdu skvěle, a i po herní stránce zaznívá spousta lákadel.

Prvotina studia Argonwood má před sebou ještě dlouhou cestu, o čemž svědčí datum vydání situované někdy do příštího roku. Video níže pak ani nenaznačuje příběh, byť kampaň pro jednoho hráče nebude ve výsledku chybět. Nicméně kořeny této hry hledejte u deskovek, proto se počítá převážně s multiplayerem.

Rising Lords spájí pohyb jednotkami po hexovém bitevním plánu s hraním karet, které do hloubky ovlivňují vaši strategii. I když to tak na první pohled nemusí vypadat, opravdu nečekejte jen povrchovou záležitost s utínáním hlav soupeřů.

Jako správný vladař vybíráte daně, nakazujete sběr surovin, stavíte a opevňujete města, kováte zbraně, pozměňujete terén, řešíte diplomacii, zradu ve vlastních řadách vzbouřených rolníků, určujete příděly jídla, válku můžete řešit ofenzivně, defenzivně, nebo třeba necháte vyhladovět celé město okupované nepřáteli.

Zní to jako zmenšená verze Mount & Blade, která ale nepřichází o podstatné prvky. Počítá se i s morálkou družiny a nevyhnete se ani zásahu shůry v podobě náhodných událostí. S tím vším vám pomůže pečlivý výběr karet do vašeho balíčku.

I když jsou souboje tahové, vlastní hratelnost běží v reálném čase. To napomůže plynulosti zejména v multiplayeru, do kterého se mohou připojit až čtyři hráči. Nemusíte tedy čekat na odehrání tahů ostatních přísedících, ale do jisté míry si nerušeně hrajete na vlastním písečku.

Zajímalo by mě, zda tvůrci plánují early access, protože plné vydání Rising Lords je zatím v nedohlednu.

Tagy: kampaň středověk strategie online multiplayer historická karetní

Zdroje: GameWatcher

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.