Inkvizice z Warhammer 40K odhaluje své rané plány v early accessu Inquisitor - Martyr
zdroj: Archiv

Inkvizice z Warhammer 40K odhaluje své rané plány v early accessu Inquisitor - Martyr

2. 9. 2017 10:05 | Preview | autor: Patrik Hajda |

Her z univerza futuristického Warhammeru je spousta, ale ne každá se vepsala do historie v dobrém slova smyslu. Mezi ty vážně povedené můžeme určitě zařadit tituly ze sérii Dawn of War (dobře, alespoň první dva díly) a pokud se zadaří, tak časem snad i diablovku s překombinovaným názvem Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr. Její kvalitu můžete vyzkoušet v rané verzi v early accessu.

Maďarské studio NeocoreGames (série The Incredible Adventure of Van Helsing) letos v únoru rozjela vlastní platformu s předběžným přístupem k jejich nejnovější hře ze světa čtyřicítkového Warhammeru. Od té doby jste měli možnost zahrát si velmi ranou verzi hry po zaplacení plné částky na oficiálních stránkách.

Nově si hra proklestila cestu i na Steam, takže kdo dříve nechtěl investovat do hry mimo Steam, může se konečně přidat k tisícům hráčů, kteří byli o něco nedočkavější. Předběžným přístupem se nedočkáte žádného zvýhodnění, spíše naopak. WH40: Inquisitor – Martyr bude mít totiž pořád stejnou cenovku, nezískáte žádné speciální předměty navíc a budete se potýkat s chybami a nedodělky.

zdroj: Archiv

I když se stále jedná o alfu, s přechodem na Steam se hra dočkala velkého updatu. Značného vylepšení doznala grafická stránka, je zde nový systém hvězd, nové typy terénu a došlo k překopání systému progrese.

Jinak se můžete těšit na otevřený svět se zničitelným prostředím (žádný kryt vás neochrání věčně), tři hratelné třídy, crafting zbraní, přehršel misí, cestování po planetách, kooperace až čtyř hráčů a samozřejmě spoustu a spoustu akce. Pro více živých detailů se mrkněte na středeční podcast, kde se s vámi Aleš podělil o své zážitky z Gamescomu. A také vás varuje, že tohle nebude učesaný early access, pořád jde o hodně rozpracovanou verzi.

Tvůrci slibují vydávání updatů s opravami a novými prvky na měsíční bázi a až bude Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr jednoho dne hotová (nejdříve za půl roku), stále do ní bude přibývat obsah ve formě bezplatných updatů a placených DLC s novými rasami, misemi, zbraněmi atd. Hru si můžete pořídit na Steamu do 7. září s 10 % slevou za 45 eur, poté bude stát svých standardních 50 eur.

Nejnovější články