zavřít

<i>Detaily k novému Medal of Honor.</i>

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Má se inspirovat skutečnou událostí z doby působení koaličních vojsk v Afghanistánu.

Zhruba před měsícem se objevily spekulace, že série Medal of Honor se po vzoru svého (poslední dobou podstatně úspěšnějšího) konkurenta Call of Duty přesune do současnosti. To by potvrzovaly i čerstvé informace několika francouzských webů, podle nichž hra ponese podtitule Operation Anaconda a bude se inspirovat skutečnou událostí z dob operování koaličních vojsk v Afghanistánu. Nejprve něco faktů o této reálné misi:

    Operace Anakonda je kódové označení operace na začátku března 2002, kterou vedla americká armáda společně s afghánskými spojenci. Jednalo se o pokus zničit síly al-Kajdy a Talibanu v údolí Shahi-Kot a v horách Arma na jihovýchod od Zormat. Tato operace představovala první rozsáhlejší bitvu během americké intervence v Afghánistánu od bojů v Tora Bora v prosinci 2001. Operace Anakonda byla rovněž první operace na afghánském bojišti, která zahrnovala použití většího množství amerických konvenčních sil (tzn. nejen speciálních) při přímé bojové činnosti.

    V období mezi 2. a 16. březnem 2002 se přibližně 2000 vojáků, z nichž více jak polovina byly americké konvenční a speciální síly, střetlo s více jak 1 000 bojovníky al-Kajdy a Talibanu a získalo kontrolu nad údolím. K americkým silám se připojily síly Austrálie, Kanady, Dánska, Francie, Německa a Norska. Síly al-Kajdy a Talibanu se opevnily v jámách a na hřebenu horského území a pomocí minometů a těžkých kulometů odstřelovaly americké síly pokoušející se zabezpečit oblast. Afghánský velitel Talibanu Maulavi Saifur Rehman Mansoor později přivedl posily, aby se zapojily do bitvy. Americké jednotky odhadly sílu rebelů v údolí Shahi-Kot na 150 až 200 mužů, nicméně pozdější informace ukázaly, že skutečnou sílu tvořilo něco mezi 500 až 1000 bojovníky. Podle odhadů amerických sil se během bitvy podařilo zneškodnit nejméně 500 nepřátel... [kompletní popis v češtině na Specwar]
Samotná hra se prý bude inspirovat příhodou, kdy pod nepřátelskou palbou Neil Roberts vypadl ze svého Chinooku a zázračně přežil třicetimetrový pád do sněhu, byť již nebyl s to se dostat zpět k helikoptéře, která skončila o šest kilometrů níž v údolí. Jednotky operující v regionu se jej snažily zachránit, ale mezi stovkami padlých nakonec skončil i dvaatřicetiletý Roberts.

Za toho si tedy nejspíš nezahrajete, zato vás prý čeká rovnou několik rolí: střelba z minometu, navigování bezpilotních letounů, plíživá hra za odstřelovače i akce v první linii s obyčejným samopalem v ruce. Opět půjde samozřejmě o FPS a jsou-li informace francouzských zdrojů správné, pak na vás čeká zhruba šedesát přizpůsobitelných zbraní.

Medal of Honor: Operation Anaconda má vyjít pro PC, Xbox360 a PS3 patrně někdy příští rok - více v minulém článku.
zdroj: Jeuxvideo, Gamekyo, Planet Medal of Honor & uvedené zdroje

levis

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.