zavřít

Heroes of the Storm rozšíří nečekaný hrdina – dělník ze StarCraftu jménem Probius

Windows MAC

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Po minulém představení a následném přidání Lúcia z Overwatch zůstane i tentokrát Heroes of the Storm ve sci-fi sféře. Jen se nově podíváme ještě dál do budoucnosti, konkrétně do univerza StarCraft. Z něj se do Heroes of the Storm dostane ten snad nejméně očekávaný hrdina: Probius. Tedy základní dělník od Protossů, kterého ve StarCraftu na nic moc jiného než na stavění, nepoužíváte.

Stavění bude alfou a omegou nového hrdiny i v Heroes of the Storm. Probius bude vynikat především v kontrole určité oblasti a v rukou dobrého hráče zvládne také rozdávat obrovské nárazové poškození. To je na druhou stranu vyváženo jeho malou výdrží a časem potřebným k rozložení všech jeho obranných mechanismů.

Základní schopností Probia, od které se odvíjí několik dalších věcí, je Warp in Pylon. Stejně jako ve StarCraftu budete moct postavit Pylon, který funguje v podobném duchu. Postavený Pylon vám v určitém okruhu velmi rychle regeneruje manu a zároveň slouží jako základ pro postavení Photon Cannon. Ten je vaší další schopností a jde v podstatě o klasický Photon Cannon ze StarCraftu – střílí po nepřátelích, bez Pylonu se deaktivuje a na rozdíl od SC je zde jeho existence omezena časově.

Pylon je dobré postavit ideálně tak, aby nebyl na očích nepřátel – do křoví, za nějakou překážku apod. Čím obtížnější budou mít nepřátelé jeho zničení, tím lépe pro vás a váš tým. Základní útočnou schopností Probia je Disruption Pulse, kdy vystřelíte energetický výboj přímo před sebe. Výboj zasáhne a poškodí všechny nepřátele v cestě.

Sám o sobě je Disruption Pulse nezajímavý, ale jeho pravá síla spočívá v kombinaci se schopností Warp Rift. Tou vytvoříte na mapě anomálii, která ve svém okruhu všechny nepřátele zpomaluje. Mnohem zajímavější ale je, když se do Warp Riftu trefíte právě s pomocí Disruption Pulse. Po kontaktu obou schopností Warp Rift vybouchne a způsobí ve svém okolí velké poškození všem nepřátelům.

Heroes of the Storm

Další vychytávkou je, že Warp Rifty můžete mít na mapě dva zároveň. Disruption Pulse po kontaktu s prvním WR nevybouchne a pokračuje dál, tudíž při šikovném zacílení obou WR jednou střelou DP můžete ve vhodný okamžik způsobit opravdu velké poškození a vyřadit z boje klidně několik nepřátelských hrdinů najednou.

První ultimátkou Probia je Pylon Overcharge, kdy se všechny Pylony zvětší a začnou na nepřátele v určitém okruhu automaticky střílet. Efekt vydrží deset vteřin a Pylon díky němu získá ještě permanentní štít rovnající se padesáti procentům jeho maximálního života.

Druhá ultimátka Null Gate zase pomůže při bránění určitých oblastí, nebo pro dorážení prchajících nepřátel. Vytvoří totiž na bojišti poměrně velkou bránu zpomalující a poškozující všechny nepřátele, co s ní přijdou do styku. Při šikovném použití vám tak jen tak někdo neuteče, nebo může brána nepřátele třeba i odradit od vstupu do jisté oblasti.

Probius nezní jako někdo, s kým byste šli v Heroes of the Storm na přední linie. Na každé mapě ale najdete několik míst a okamžiků, kdy je potřeba něco bránit, nebo se někam dostat. V těchto chvílích může být Probius, vzhledem k jeho defenzivním schopnostem, rozhodujícím faktorem. Háček bude jen v tom dostat se na místo činu včas a rozložit tam Pylony, věže a vhodně umístit Warp Rifty. Nový hrdina ve hře v tuto chvíli ještě není, ale dočkáme se již brzy.

Tagy: strategie online akční fantasy multiplayer izometrické MOBA 3D

Zdroje: tisková zpráva,Battle.net

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.