zavřít

GTA V se brzy předvede ve videu, PC verzi zatím neřeší

PlayStation 3 Xbox 360

- Preview autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Rockstar přinesl nabízí užitečné odpovědi na některé palčivé otázky komunity ohledně chystaného hitu Grand Theft Auto V. Všechny si můžete přečíst tady, my jsme se zaměřili na ty důležité a vynechali ty, které řeší distribuci v Brazílii apod. Takže, co jsme se dozvěděli.

Hned první téma řešilo otázku přepínání mezi jednotlivými „hrdiny“ hry. Mimo hlavní mise mezi nimi budete moci přepínat dle libosti. Celkem pikantně zní fakt, že si budou všichni tři žít své vlastní životy. Může se vám tudíž stát, že zrovna přepnete na Michaela, jenž bude trpět uprostřed rodinné hádky.

Ačkoliv bude možné najít s jednou postavou ty ostatní (byť to prý kvůli rozloze Los Santos nebude vůbec lehké), všechny detailisty jistě zklame zcela logický fakt, že nepůjde hlavní hrdiny zabít. Půjde je potkat, otravovat, napadnout je, ale nepůjdou zabít. Je to logické, když se hra příběhově motá kolem všech tří, nemělo by smysl nechat je odstřelit samotným hráčem. Leda byste chtěli vynaložit spoustu času na spuštění sekvence Game Over a restart z checkpointu.

Kromě svých životů budou mít všichni tři i vlastní sestavy vedlejších misí a vlastní známé, přátele, koníčky, prostě své vlastní oddělené existence. Což dost nahrává slovům Rockstaru o megalomanské velikosti hry. Mít tři takto oddělené linie bude celkem náročné.

Ostatně právě kvůli velikost a náročnosti hry bude její instalace povinná i na X360 (na PS3 se s tím počítá předem). Na X360 vyjde hra na dvou discích, přičemž z jednoho se bude instalovat a z druhého hrát. Pokud nemáte hardisk s volnými 8 GB, pořiďte si jej, nebo místo něj dostatečně rychlou flashku s alespoň 16 GB. Díky tomu ale zase nebudete muset měnit disky v mechanice, což je vždy otravné, byť to vlastně není taková práce (ale my hráči jsme líní).

V rámci instalace bude přístupné GTA V i Grand Theft Auto Online, což bude samostatná multiplayerová složka. O mnoho víc o ní Rockstar nesdělil -více se o ní dozvíme během léta. Prý se ale poučili z multiplayeru čtyřky, takže by celý systém regulace hackerů a trollů měl fungovat lépe. Ale jak bylo řečeno, o tom až jindy. Bohužel.

Rockstar také brzy ukáže záběry ze samotného hraní. Máme je čekat „velmi brzy“, takže šup sem s ním. Jinak hra vyjde 17. září, jak se Rockstar zaklíná a ne, určitě nebude nějaké další zpoždění. Rozhodně ne. Nikdy.

Což nás vede k otázce platforem. Vyjde hra na PC, případně next-gen konzole? Do vydání X360 a PS3 verze určitě ne. Rockstar doslova říká: „Jediné verze hry, které jsme oznámily, jsou pro X360 a PS3 a vyjdou 17. září. Momentálně nemůžeme nic víc říct ohledně možností next-gen nebo PC verze, protože jsme plně zaměřeni na tvorbu co nejlepšího konzolového zážitku“. Je tedy možné, že po vydání se Rockstar vrhne na PC/next-gen port, ale je také možné, že se na něj vykašle úplně, jako tomu bylo v případě skvělého Red Dead Redemption. Takže závěr je jasný – Grand Theft Auto V je čistě konzolový titul. Zatím.

Tagy: akční multiplayer sandbox

Zdroje: Rockstar Games

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.