Do Overwatch míří ninja, profi hráčka StarCraftu a klimatoložka
zdroj: tisková zpráva

Do Overwatch míří ninja, profi hráčka StarCraftu a klimatoložka

7. 11. 2015 9:45 | Preview | autor: Adam Homola |

Jedním z největších překvapení letošního BlizzConu bylo oznámení, že Overwatch nebude free to play. Záhy na to jsme ale dostali nášup tří nových hrdinů: Genji, D.Va a Mei. Tahle trojice završí standardní sestavu postav, kterých bude v plné verzi celkem 21. Kolik hrdinů rozšíří Overwatch po vydání zatím nevíme, ale nato je ještě čas. Hra vyjde na jaře příštího roku a může to být třeba právě Genji, za kterého budete začínat.

Genji

Genji Shimada je onen zelený robotický ninja, kterého už Blizzard ukázal při oznámení hry před rokem na několika artworcích. V pohybu ho vidíme ale až teď a je na co se těšit. Základním útokem Genjiho je vrhání hvězdic, kdy lze vrhnout buď tři hvězdice rychle po sobě, nebo všechny tři zároveň s širším rozptylem.

zdroj: Archiv

Hodně stylovou schopností je Deflect: Genji začne máchat mečem kolem sebe a tím odrážet jakékoliv přilétající projektily zpátky na nepřítele. Ideální na Pharah a její salvu raket. Schopnost Swift Strike se zase sejde v situacích, kdy se potřebujete rychle dostat k nepříteli - ať už je to prchající Tracer, nebo dobře schovaný Bastion. Nejde o teleport, ale o jakýsi výpad vpřed s katanou.

Pokud se katanou trefíte a nepřítele zasáhnete, začne krvácet. A jestli máte to štěstí a podaří se vám pomocí Swift Strike nepřítele zabít, resetuje se cooldown a můžete schopnost použit ihned znova. Ultimátní schopností Genjiho je Dragonblade, kdy se v podstatě extrémně zvedne síla útoku vaší katany a můžete vesele dorážet jednoho nepřítele za druhým. I proto je Genji zaškatulkovaný jako ofenzivní hrdina.

D.Va

Druhým do party je fiktivní profesionální hráčka StarCraftu II D.Va. Jde o na pohled typickou japonskou anime slečnu s velkým robotem... D.Va má sama o sobě vcelku obyčejný automatický blaster, ale její síla spočívá v mechovi. Toho si může přivolat v rámci jedné ze dvou ultimátek, načež dostane přístup k zajímavým schopnostem. Základní palební silou mecha jsou da fůzní kanóny na blízkou vzdálenost. Jsou silné a pálí rychle, ale během střelby mecha zpomalují.

zdroj: Archiv

Od zrychlení tu jsou zase boostery, díky kterým může D.Va s mechem vyletět do vzduchu a dostat se tak na nepřístupná místa, přiletět rychle na pomoc, nebo prostě jen bleskově zmizet před smrtí. Schopnost Defense Matrix se sejde pokaždé kdy půjde do tuhého. Jakmile začne někdo sypat jeden projektil za druhým vaším směrem, zapnete Defense Matrix a všechny projektily automaticky sestřelíte. Opět jako v případě Genjiho jde o ideální counter na Pharah.

Druhou ultimátkou D.Va je Self-Destruct, kdy se z mecha prostě katapultujete a on vybouchne. Všechno co stojí v okolí výbuchu pak schytá masivní poškození a není moc postav, které by něco takového přežily. Díky mechovi je tak role D.Va v rámci týmu jasná: jde o pořádného tanka, který toho hodně vydrží.

Mei

Klimatoložka Mei je posledním přídavkem do hry před jejím vydáním. Jde o defenzivní postavu, jejíž schopnosti budete jistě dobře znát z jiných her od Blizzardu. Ale nejdřív klasická útočná zbraň. Tou je v rukou Mei Endothermic Blaster. Ten použijete sice jen na kratší vzdálenosti, ale na druhou stranu blaster nepřítele zpomaluje tak, že pokud ho udržíte v dosahu a v zaměřovači, podaří se vám ho nakonec úplně zmrazit.

zdroj: Archiv

První schopností je defenzivní Cry-Freeze. Po její aktivaci se Mei okamžitě obklopí tlustou vrstou ledu, díky kterému je na několik vteřin nezranitelná. Nemůže se ale hýbat, ani používat schopnosti. Skvělá věc když vám teče do bot, ale poblíž by měl být nějaký kolega, jinak vám nakonec Cryo-Freeze stejně moc nepomůže. Druhou schopností je všeříkající Ice Wall. Jednoduše vytvoříte obrovskou ledovou stěnu. Ta je neprůhledná a na chvíli zastaví nepřátelský pohyb i útoky.

Ultimátkou Mei je pak starý známý Blizzard, který je snad v každé hře od Blizzardu. Tady sice vypadá trošku jinak, ale efekt je víceméně stejný. Jakmile Blizzard aktivujete, vyhodí Mei na dané místo speciálního drona. Ten v poměrně široké oblasti vytvoří sníh, vítr a tak nepříznivé podmínky, že se nepřátelé zpomalí a dostanou pořádný damage. Pokud se nedostanou z místa Blizzardu co nejrychleji, zamrznou tam během chvilky.

Hollywood

Posledním novým přídavkem ja mapa Hollywood, která zpracovává typické stereotypy hollywoodských studií na malém prostoru. Jde o akční a "nebezpečnou" prohlídku filmového studia a jeho okolí se spoustou skrytých easter eggů. Hollywood bude mapa typu Payload, tzn. bude potřeba došťouchat vozidlo do cíle, zatímco nepřátelský tým vám v tom bude bránit.

zdroj: Archiv

Jak už bylo řečeno ve včerejší novince, Overwatch bude na PC i konzolích za peníze, nepůjde o free to play hru. Standardní verze vás vyjde na 40 dolarů, Origins Edition pak na 60 dolarů. V rámci Origins edice dostanete vedle samotné hry pět speciálních skinů plus digitální drobnosti do ostatních her od Blizzardu.

Nejnovější články