zavřít

Do Elite Dangerous se brzy vrátí největší hrozba z původní hry – Thargoidi

Windows MAC Xbox One

- Preview autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Neuvěřitelných 33 let dělí současnost od vůbec prvního dílu vesmírné simulace Elite, o kterou se zasloužil David Braben. Neuvěřitelné je i to, že u série vydržel do dnes a postaral se tak celkem o čtyři samostatné tituly. A protože je to téměř na den přesně 33 let od prvního výskytu mimozemské rasy Thargoidů, dočkáte se těchto neřádů i v aktuální Elite Dangerous.

Thargoidi představují pro člověka a vlastně i celý známý vesmír největší nebezpečí. Vynikají svou agresivitou a nulovým smyslem pro jakoukoliv diplomacii. Jejich příchod do již zažitého světa Elite Dangerous slušně otřese základy hratelnosti, protože to prostě nejsou jen běžní nepřátelé, se kterými se chvilku kočkujete, až je konečně vymažete z historie.

Jsou stejně jako lidé postaveni na uhlíkové bázi, ale fungování svých těl neprodlužují požíváním vody, ale amoniakem. Disponují tak odlišnými chemickými procesy, ale protože si tvůrce zakládá na co možná největší realističnosti, prý by taková forma života mohla být plně funkční.

A jak tedy na ně? Běžné zbraně jsou proti nim prakticky neúčinné, proto se daly dohromady největší kapacity lidské rasy, aby vytvořily úplně nové zbraně určené k zlikvidování Thargoidů. První takový pokus můžete zhlédnout v moc pěkném filmečku, kde je velitel Mason pověřen otestováním prvního prototypu na poměrně klidném nepříteli a dopadlo to tak, jak to dopadlo…

Thargoidi prostě nejsou jen další vesmírní piráti. Staré triky vám budou k ničemu, musíte najít úplně nový přístup k boji s nimi. A to již 26. září s updatem 2.4 s trefným názvem Návrat. Pokud se divíte, proč není cinematický filmeček doprovázen záběry přímo ze hry, může za to příběhová podstata updatu. Frontier Developments vás zkrátka nechtějí připravit o překvapení.

Tagy: online vesmírná hra

Zdroje: PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.