zavřít

DJ Lúcio začal po Overwatch vyhrávat své písničky i v Heroes of the Storm

Windows MAC

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Dlouhou sérii nových hrdinů ze světa Warcraftu přerušil po čase zase nový hrdina z Overwatch. Tracer a Zarya tak dostaly v Heroes of the Storm nového parťáka, z jehož schopností mohou obě slečny solidně těžit. Lúcio je totiž podpůrný hrdina, s nepřekvapivě stejnými schopnostmi, jak je znáte z jeho domovské hry. Velké poškození s ním tak neuděláte, ale v dobrých rukách může být nepostradatelnou oporou každého týmu.

Lúcio může léčit nebo zrychlovat všechny své přátele v určitém okruhu, stejně jako Tracer střílí i za pohybu, ale na rozdíl od Tracer nemusí nikdy přebíjet. Velkou výhodou jsou i jeho brusle, které umí používat sám a automaticky jezdí po zdech, čímž si zrychluje pohyb. Stačí se jen pohybovat v dostatečné blízkosti nějaké budovy či struktury a Lúcio na stěnu naskočí sám.

Na druhou stranu neumí léčit moc rychle a velkou vlnu minionů byste s ním pižlali příliš dlouho. První aktivní schopností Lúcia je Soundwave, který se chová stejně jako sekundární střelba v Overwatch – nepřátele od vás odrazí jistým směrem. Lúcio je DJ, takže na své okolí neustále vyhrává dvě písničky. Jedna vás a všechny vaše přátele pomalu léčí, zatímco druhá vám i vašim přátelům zrychluje pohyb.

Heroes of the Storm

Díky schopnosti Crossfade pak mezi jednotlivými písničkami přepínáte. Crossfade nemá žádný cooldown, takže můžete přepínat dle libosti podle toho, jak se mění situace na bojišti. Na písničky je navázána i schopnost Amp It Up, která efekt právě hraného songu na krátkou dobu zvýší.

První ultimátku znáte jistě dobře z Overwatche. Sound Barrier dá vám i všem vašim spoluhráčům v určitém okruhu silné štíty. Druhou ultimátkou je Reverse Amp, která nepřátelům způsobuje přesně opačný efekt právě hrané písničky. Pokud tedy zrovna hrajete zrychlovací song, nepřátele zpomalíte. Pokud léčivý song, nepřátelům způsobujete malé poškození. Pozitivní efekt právě hrané písničky na vaše spoluhráče platí pořád, tedy i během aktivního Reverse Amp.

Zároveň tak můžete nepřítele zpomalovat a svého parťáka zrychlost, všechno v rámci jedné schopnosti. Reverse Amp zase už ale nemůže těžit z posilovací schopnosti Amp It Up. Při hraní Lúcia je tak klíčové vědět kdy hrát jakou písničku a kdy ji zesílit tak, abyste byli svému týmu co nejvíc prospěšní. Pokud se váš parťák snaží dorazit prchajícího nepřítele a vy si vyhráváte léčivý song, nejspíš to není ideální…

Lúcio přidává do Heroes of the Storm zase trochu jiný styl hraní a unikátní podpůrnou postavu, proti které nebude asi zrovna jednoduché hrát. Supporti jsou vždycky první na ráně, ale Lúcio může díky Wall Ride docela rychle zmizet do bezpečí a díky písničkám svůj tým pořád léčit, nemluvě o štítech.

Nový patch není ale jen o novém hrdinovi a vedle (konečně) přepracování Murkyho jsme se dočkali opět hromady menších či větších úprav spousty jiných hrdinů. Ostatně balanc je něco, co se v Heroes of the Storm ladí neustále, stejně jako v každé podobné kompetitivní hře. Zájemci si mohou přečíst kompletní seznam všech změn na oficiálním webu hry, nebo si to všechno už vyzkoušet přímo ve hře.

Tagy: strategie online akční fantasy multiplayer izometrické MOBA 3D

Zdroje: Battle.net

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.