Čtvrteční třetí trailer na Grand Theft Auto IV byl bezesporu událostí týdne a jako takový si zaslouží detailní rozbor, jaký provedli v devíti minutách redaktoři EGM. Od prvního záběru se sochou Statue of Happiness po detail policejního komisařství LCPD Broker se nejen podrobně seznámíte s Liberty City, ale také si všimnete spousty efektů: jisker od vlaku na mostě, bezvadného kouře v záběru s hasiči i ran od kulek, ať už na kapotě nebo předním skle auta.



Snad ve všech záběrech navíc auta řídí hl. hrdina Nico, z čehož redaktoři usuzují, že častěji budete znovu za volantem než na zadním sedadle. Kromě drobných postřehů jako názvů dálničních odboček nebo cyrilici na krabicích ve skladišti důkladný rozbor třeba pojmenoval svalovce s tetováním na břiše (kombinací anglického nápisu a čínského znaku vyjde přezdívka Mommie's Boy). Dojde také na přiblížení vojenské helikoptéry i diskusi ohledně toho, zda silueta barové tanečnice má nebo nemá podprsenku (což se pochopitelně odrazí na ratingu hry).
zdroj: Archiv
Grand Theft Auto IV Move Up, Ladies - analýza traileru
Pokud to ještě nevíte, písnička na pozadí traileru je od ruského rapera Serjogy, jmenuje se King Ring a můžete ji i s původním filmovým videoklipem vidět na YouTube. Pokud patříte mezi majitele PS3, nezapomeňte si také stáhnout nový GTA PlayStation Network Theme. Konečně na Yahoo! naleznete porovnání skutečných fotek New Yorku s modely z GTA přímo ve vývojářském deníčku Rockstaru.