zavřít

Company of Heroes 2 bude hlavně o taktice a chytrosti

Windows

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Vývojáři z Relic Entertainment se svěřili s úmyslem, že jejich nadcházející Company of Heroes 2 nemá být nic pro strategické rychlíky. Hra vás bude pomocí designu tlačit sice k agresivnímu rozhodování, ale bez taktiky a chytrosti to nepůjde. O tyhle dvě ingredience půjde především. Jestli máte ze StarCraftu II a podobných rychlých akčních strategií vyšponované APM na úroveň průměrného Korejce, tak dobře pro vás, ale v Company of Heroes 2 vám to nebude moc platné. Budete muset hrát chytře a využívat jednotky i prostředí na maximum.

Do taktiky se počítá samozřejmě i chytré využívání dohledu každé jednotky skrze systém TrueSight, možnost jednotek překonávat malé překážky a dynamické počasí, jak Joystiqu prozradil Quinn Duffy, šéf vývoje CoH2. Právě na taktickou stránku hry se tým prý soustředí nejvíc a jednoduše řečeno z toho nechce dělat další rychlou RTS, ale důmyslnou a propracovanou strategii, která nejvíc odmění právě přemýšlející a takticky uvažující hráče.

Zároveň s tím Duffy prozradil, že Relic Entertainment chtěli udělat hru z Východní fronty už dávno, ale kvůli technologiím nemohli. Až doteď. “Během těch šesti let jsme se hodněkrát zamysleli nad tím, co chceme udělat. Nikdy jsme se ale nedostali do bodu, kdy jsme měli potřebnou technologii, nebo hotové systémy pro vývoj, abychom mohli odvyprávět ten příběh z Východní fronty, který jsme chtěli,” řekl Duffy v rozhovoru pro PC Games N.

Datadisk s Východní frontou chtěli tvůrci udělat už pro první Company of Heroes, ale tehdy prý prostě nemohli udělat pořádný sníh, praskající led a ani ostatní hrátky s drsným zimním počasím, které k Východní frontě neodmyslitelně patří.

Počasí a všechno s ním spojené, má řešit technologie ColdTech, o které jsme psali nedávno. Jakkoliv parádně Company of Heroes 2 vypadá, tak nejlepší na tom je, že se Relicové soustředí v nemalé míře také na to, jak počasí ovlivní samotnou hratelnost. Což je příjemná změna oproti jiným strategiím, kde je počasí většinou jen na parádu a při taktizování s ním nepočítáte. Celá hra se ale nebude odehrávat jen ve sněhu. CoH2 má obsahovat celou Východní frontu, takže nebude chybět ani jaro, léto a podzim.

Tagy: strategie akční taktická válečná realtime vojenská 2. světová

Zdroje: Joystiq,PCGamesN

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.