Cesta za odplatou v mlátičce Okinawa Rush vede přes zvládnutí propracovaného soubojáku
zdroj: Archiv
Preview

Cesta za odplatou v mlátičce Okinawa Rush vede přes zvládnutí propracovaného soubojáku

14. 8. 2017 15:15 | autor: Patrik Hajda |

Okrádat, vraždit a unášet lidi se nevyplácí. Ani když jste početný gang nindžů, říkáte si Black Mantis, a po svých činech nezanecháváte svědky. Když se totiž rozhodnete ukrást legendární svitek mistrovi, který své bojové umění dotáhl k ovládání ohně a zvukových vln, máte to spočítané. Pokud vás neuzemní levačka, pravačka, ruka nebo noha, tak hole nebo přírodní živly určitě. Tak nějak zní příběh mistra jménem Hiro Jašima, kterému chamtiví nindžové zavraždili ženu a unesli syna. Cíl v Okinawa Rush je tedy jasný – zachránit potomka, nadělat při tom co nejvíce škody na tělech nepřátel a třeba se u toho zároveň bavit. Než na to ale dojde, musí hra uspět na Kickstarteru. Jestli má šanci uspět, se můžete přesvědčit sami už nyní díky demoverzi.

Okinawa Rush je 2D plošinovka říznutá bojovkou ve stylu Street Fighter 2, ve které tým vývojářů Sokaikan hledal inspiraci. Obecně však byly předobrazem hry z přelomu 80. a 90. let minulého století jako Mortal Kombat a Tekken, zjevná je však také inspirace tituly First a The Second Samurai.

Předností Okinawa Rush má být soubojový systém. Ten je velice plynulý, plný různých kombíček a nadpřirozena, ale předně má jednu zajímavou vlastnost – vykrýt jde úplně všechno. A tím nemyslím jen kopance a údery pěstí či zbraněmi, ale i letící projektily, spuštěné pasti nebo i všechny útoky bossů. Jde jen a pouze o včasné stisknutí kláves ve směru blížícího se rizika.

zdroj: Archiv

Díky plynulosti a možnosti vše vykrýt vypadá souboj velice akčně při zachování ladnosti vytříbeného bojového umění karate. Souboj ale není jedinou náplní hry. Při putování světem můžete narazit na skrytá zákoutí (většinou po uvolnění nabité superschopnosti, která zničí prvky prostředí), ve kterých se ukrývají různé sběratelské předměty.

Ty se dají zakoupit i u obchodníka a neslouží pouze jako dekorace. Ve své tréninkové místnosti si tyto předměty můžete vyskládat na poličku a při určité kombinaci se vám odemkne Feng-šuej bonus (například tři bonzai vám zvýší počet životů). Třešničkou na dortu je pak režim kooperace dvou hráčů.

Pokud vás trailer nepřesvědčil, můžete si vyzkoušet demoverziOkinawa Rush si v květnu prošla Steam Greenlightem a dnes odstartovala kampaň na Kickstarteru. Vývojáři zde chtějí vybrat 10 tisíc liber, které potřebují na dokončení hry do letošních Vánoc. Hru si můžete pořídit a podpořit tím vývojáře již za 10 liber, přičemž nechybí ani dražší odměny s plakátem, tričkem nebo ručně malovanou figurkou.

Nejnovější články