zavřít

Budovatelská strategie Banished cílí na milovníky Settlers

Windows

- Preview autor: Ladislav Loukota Komentáře: 0

SimCity nesplňuje vaše nároky na simulaci? Teskníte po éře Settlers nebo Age of Empires? Fandíte malinkatým vývojářům? Je-li odpověď alespoň na jednu z otázek "Ano", tak byste měli věnovat zvýšenou pozornost budovatelské strategii/simulaci jménem Banished. Jedná se o středověkou/novověkou simulaci osady hraničářů/horalů/vyvrhelů, kteří si s hráčovou pomocí musejí pomoct k soběstačnosti.

Činí se tak v plně 3D sexy prostředí, které připomíná cosi jako trojrozměrné Age of Empires. Důraz je kladen nejen na zástavbu osady, ale i management surovin – panáci prý mohou pojít na nemoci, podchlazení, hlad i nebezpečné práce. Není jich přitom mnoho. Časem se plánuje i zakomponování požárů, zhouby to měst před rozšířením požárnictví...

...

Bojování je momentálně v dalekém horizontu s tím, že vývojář má sice nějaký koncept v hlavě a na papíru, nejprve však chce vytvořit interní verzi a své nápady si ozkoušet. Což je sympatické.

Banished je velmi malým, jednočlenným projektem; celý engine vznikl v C++ od nuly, a před kickstartováním nebo greenlightováním se plánuje vytvoření první hratelné verze (což se však nemusí příliš osvědčit, viz dnes zrušení Ambient Studios, autorů Death Inc).

Oficiální stránky vývojářů včetně pomocných Q&A nebo popisů fungování AI jednotlivých horalů najdete zde.

Tagy: strategie budovatelska

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.