Běžné randění je nuda, v Boyfriend Dungeon si dáte romantické dostaveníčko se svými zbraněmi
zdroj: Archiv

Běžné randění je nuda, v Boyfriend Dungeon si dáte romantické dostaveníčko se svými zbraněmi

23. 10. 2017 14:40 | Preview | autor: Václav Pecháček |

Představte si Aragorna, který má romantický vztah s Andúrilem nebo Froda, který zasněně konverzuje s Žihadlem. Tak nějak by mohlo vypadat akční RPG Boyfriend Dungeon, kdybyste ho přenesli do světa Pána prstenů. Ano, zní to divně, ale zbraně, které budete používat k masakrování nepřátel, jsou zároveň vašimi potenciálními partnery.

Je tu rozkošná šedovlasá dívka Dýka. Je tu indická šavle Talwar, ve skutečnosti neodolatelně přitažlivý svalovec. Je tu Épée neboli meč určený pro šerm, reprezentovaný elegantním chlapíkem v bílé košili. A časem tvůrci představí i spoustu dalších kandidátů a kandidátek pro vaše bojové i romantické choutky. Každá výprava do nebezpečného podzemí je totiž v podstatě rande, a tak na své vyvolené budete muset udělat patřičný dojem.

Tím, že je potřísníte nepřátelskou krví a třeba jimi i zlikvidujete nějakého toho bosse, budou vašim zbraním přibývat zkušenosti a následně také úrovně. Každý z kuchacích nástrojů vám pochopitelně také nabídne odlišný bojový styl, a v jednom náhodně generovaném dungeonu pravděpodobně bude konkrétní zbraň více užitečná než v nějakém jiném.

zdroj: Archiv

Začínají se tak rýsovat zajímavá dilemata – vezmete si do akce vaši oblíbenou Dýku, i když by se proti velkým zlým obrům mnohem lépe hodil Talwar? Nebo risknete, že vaše slečna bude žárlit? A to ještě vůbec nemluvím o případné možnosti vládnout dvěma zbraněmi najednou. Ve většině RPG běžná praxe, ale v Boyfriend Dungeon...

Zkrátka se tu rýsuje vzácný případ randícího simulátoru, jehož základní koncept mi dává dokonalý smysl. Teď jen na něm vystavět zábavné bojování, výborný scénář a originální postavy, a vznikne z toho nezapomenutelný herní zážitek! Snadné. Nebo spíš vůbec ne. Asi je jedině dobře, že tvůrci z Kitfox Games, mimochodem autoři vizuálně zajímavé strategie The Shrouded Isle, si na svůj úkol vyhradili minimálně rok a kousek. Vydání můžete očekávat někdy v roce 2019.

Nejnovější články