Beta Overwatch začne 27. října v Americe, Evropa bude následovat
zdroj: tisková zpráva

Beta Overwatch začne 27. října v Americe, Evropa bude následovat

15. 10. 2015 10:28 | Preview | autor: Adam Homola |

Již před x měsíci zveřejněná informace o tom, že beta Overwatch začne na podzim 2015 pro nás stále platí. Blizzard sice oznámil spuštění očekávané bety na 27. října, nicméně toto datum platí pouze pro Ameriku. Další na řadě by měla být Evropa následovaná Asií, ale žádný časový rámec na webu hry vývojáři neuvedli, tudíž datum spuštění bety pro nás stále není.

Co je ale novinkou a nepříliš často praktikovaným způsobem testování Blizzardu, jsou dvě verze bety. Jedna se jmenuje Closed beta a druhá Beta test weekends. Hráči, kteří budou mít to štěstí a dostanou se do uzavřené bety, mají mít ke hře pravidelný přístup, ale mnoho jich být nemá. Dle slov vývojářů půjde o ze začátku extrémně úzký výběr testerů, od nichž chce Blizzard získat především feedback.

Oficiální diskuzní fóra se spustí již brzy a všichni účastníci uzavřené bety tam budou vítáni. Jejich feedback by měl v ideálním případě pomoct vybalancovat jednotlivé hrdiny, jejich schopnosti, mapy a všechny další prvky hry. Počet účastníků uzavřené bety se bude pomalu a po fázích zvyšovat, ale v prvních týdnech a měsících zřejmě o žádná závratná čísla nepůjde.

zdroj: Vlastní

Vedle získávání hodnotného feedbacku od testerů si Blizzard od bety slibuje ještě jednu věc a to pořádné otestování hardwaru, sítě a vůbec celého technického zázemí tak, aby pak hra při vydání fungovala. Od toho se spustí speciální testovací beta víkendy, které poběží souběžně s uzavřenou betu, jak oznámili vývojáři na stránkách hry.

Do víkendových testů se nažene už výrazně větší množství hráčů, ale nikde zatím explicitně nezaznělo, že by si o víkendu měli možnost zahrát úplně všichni. Pravděpodobně půjde pouze o široký výběr z hráčů, kteří si na svém profilu na Battle.netu zaškrtli zájem o betu Overwatche. Testovací víkendy přitom nebudou každý víkend, ale jen "čas od času", podle potřeby.

Overwatch zdroj: tisková zpráva

A tak zatímco testeři budou mít v rámci uzavřené bety přístup ke všemu dostupnému obsahu, v rámci testovacích víkendů bude počet map, hrdinů a herních módů značně omezený. Ano, vývojáři uvítají feedback i od víkendových hráčů, ale primárním cílem testovacích víkendů je pořádně vyzkoušet technické zázemí hry a tak je pro tvůrce žádoucí koncentrovat hráče na co nejméně míst.

Testovací víkendy mají probíhat v různých částech světa, ale konkrétní datum pro Evropu zatím není. Víme jen, že s prvním testovacím víkendem se počítá po BlizzConu, tedy 14. a 15. listopadu. Beta bude zatím pouze pro Windows a pro uživatele desktopové aplikace Battle.netu. Beta se tedy blíží a Blizzard by snad neměl mít problémy se stihnutím původně oznámeného termínu "podzim 2015" - technicky vzato končí podzim až 22. prosince, takže času je pořád dost.

zdroj: Vlastní

Overwatch se nedávno objevil na unikátní pražské akci European Road to BlizzCon 2015, kde si ho mohli účastníci na chvíli vyzkoušet. Zahráli jsme si i my s Alešem a jak se nám to líbilo se dozvíte v dojmech z hraní. Na pár fotek z celé akce se pak můžete podívat pod tímto odkazem.

Datum vydání plné verze Overwatch zatím ještě nemá, ale těžko si představit že by to bylo až v roce 2017. V první polovině příštího roku by se mohla spustit otevřená beta a nejpozději v druhé polovině pak ostrá verze.

Nejnovější články