Akční adventura Hellblade je zkompletovaná a vstupuje do alfy
zdroj: Archiv
Preview

Akční adventura Hellblade je zkompletovaná a vstupuje do alfy

5. 3. 2017 18:00 | autor: Adam Homola |

Netradiční akční adventura Hellblade: Senua’s Sacrifice měla vyjít už minulý rok, ale to by byla v bůh ví jakém stavu. Hra se totiž dostala do fáze alfa verze teprve teď. V novém, v pořadí už šestadvacátém video blogu to prozradili tvůrci a řekli, že Hellblade je už konečně hratelná od začátku do konce. Na pořadu dne je teď ladění, vylepšování a upravování samotné hratelnosti.

To samozřejmě neznamená, že by měla být hra snad krátce před dokončením. Tvůrci ve videu upozorňují, že je pořád čeká ještě spousta práce. Některé části hry už vypadají tak, jak si je vývojáři představovali, zatímco jiné jsou pořád ještě na velmi základní a jednoduché úrovni, byť jsou hratelné.

V druhé části videa se vývojáři z Ninja Theory zaměřili také na jeden z aspektů mentálních problémů hlavní hrdinky. Po různých vidinách a hlasech v hlavě, o kterých jsme už slyšeli v dřívějších materiálech, přichází nový aspekt. Různé vzorce, šablony a symboly, které hlavní hrdinka Senua vidí kolem sebe.

I zde se tvůrci inspirovali u reálných lidí a jejich reálných psychických problémů. V Hellblade využijete symboly pro řešení různých hádanek, ale ne vždy půjde čistě o herní využití a konkrétní puzzle. Někdy půjde jen o dokreslení atmosféry, zatímco jindy kolem mentálního stavu hlavní hrdinky vystavěli tvůrci celé části hry.

zdroj: tisková zpráva

Řeč je například o pasáži, kdy Senua téměř nic nevidí a v temnotě se musí řídit primárně podle zvuku. Pasáž vychází z vyprávění jedné pacientky, která se potýkala s takovým odříznutím od světa, kdy jako by nic neviděla. Netrvalo dlouho a maličká část hry bude reprezentovat právě tento nezáviděníhodný stav.

Hellblade: Senua’s Sacrifice pořád nemá žádné konkrétní datum vydání, ale přechod hry do alfy snad naznačuje, že vydání "někdy letos" by snad platit mohlo. Hra vyjde na PlayStation 4 a PC.

Nejnovější články