zavřít

Adventura Tsioque sází na ručně kreslenou grafiku a osobní příběh

Windows MAC

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Ručně kreslených a animovaných adventur, které jako by vypadly z nějaké televizní pohádky není nikdy dost a jednou takovou bude snad i Tsioque. Možná proto, že Tsioque o svůj život bojuje na Kickstarteru a ještě nemá vyhráno. Vývojáři potřebují 35 tisíc dolarů a mají zatím něco málo přes 20 tisíc. Do konce zbývá 17 dnů, takže nakonec by se to podařit mohlo. Tsioque slibuje klasickou 2D adventurní hratelnost v krásném kresleném kabátku, který se tak často nevídá.

Vývojáři tvrdí, že se inspirují adventurními klasikami osmdesátých a devadesátých let, kdy byl žánr point and click adventur na vrcholu. V Tsioque se vžijete do role stejnojmenné holčičky, která se objeví v tajemném, očarovaném hradu. Ten je plný monster, pastí a pekelných přisluhovačů temného Evil Wizarda.

Příběh by měl být velmi osobní, protože tvůrci naznačují, že Evil Wizard je vlastně hlavní kreativec a Tsioque jeho dcera. Ostatně, než z toho vznikla hra, která se teď pokouší zafinancovat svůj vývoj na Kickstarteru, byl to původně pouze dárek otce dceři. Jenže dárek začal bobtnat, až z něj vzešla plnohodnotná hra - nebo lépe řečeno vzejde, pokud se crowdfunding podaří.

TSIOQUE

Jestli to všechno klapne, vyjde Tsioque příští rok na PC a Mac, případně na jiné platformy, pokud se podaří dosáhnout daných stretch goalů. Na Kickstarteru je i hratelná demoverze, která sice nereprezentuje kvality finální verze, ale představu si z něj můžete udělat dobrou. Kickstarter pro Tsioque najdete tady a hru lze získat už za příspěvek 10 dolarů.

Tagy: adventura Kickstarter crowdfunding 2D

Zdroje: Kickstarter

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.