zavřít

Adventura The Wardrobe skládá poklonu popkultuře a klasikám z 90. let

Windows MAC Linux

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Brát si inspiraci z žánrových klasik, a ještě u toho skládat poctu různým popkulturním fenoménům zároveň není nic jednoduchého. Za pár týdnů se o to pokusí chystaná adventura The Wardrobe, jejíž tvůrci při vývoji dost silně pokukovali po Monkey Islandu, Day of the Tentacle, Tony Tough a Sam & Max: Hit the Road.

The Wardrobe chce ale taky každou chvíli odkazovat na hromadu popkulturních témat a vůbec držet tón jinak klasicky pojaté 2D point & click adventury v hodně uvolněném duchu. Tvůrci z C.I.N.I.C. Games vedle humorné roviny slibují také několik dospělých a politicky nekorektních témat.

Hra nabídne přes 40 ručně ilustrovaných lokací, v nichž si budete moct popovídat s více než sedmi desítkami postav. V dialozích na vás čeká samozřejmě více možností kudy rozhovor směřovat a k tomu můžete připočíst ještě desítky puzzlů.

Celé si to navíc vyzkoušíte v roli Skinnyho, náctiletého kostlivce se smyslem pro humor a odhodláním udělat vše pro záchranu duše svého nejlepšího kamaráda. Do zachraňování se pustíte už za necelý měsíc, konkrétně 15. února, kdy The Wardrobe vyjde na PC, Mac a Linux na Steamu a Humble Store za 15 eur.

Vývojáři The Wardrobe na poslední chvíli odložili o tři týdny právě na onoho 15. února, prý kvůli „finálnímu ladění“. Snad je to tedy příslib vydání bez technických problémů a v polovině února dostanou milovníci adventur něco, co potěší pamětníky devadesátkových klasik žánru.

Tagy: horor adventura 2D

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.