zavřít

Tea Club #20: Steampunkový dungeon Vaporum

PC

- Podcast autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Je tomu už více než rok, co jsme psali o slovenském krokovacím dungeonu Vaporum. Proniknete v něm do vysoké věže s vnitřnostmi z parních strojů a arteriemi z párou natlakovaného potrubí. K čemu slouží? Odpověď znají mechanické příšery, postávající na každém rohu, ale ty vám jí neřeknou. Jste pro ně vetřelec a lidský ztroskotanec, který se shodou okolností stává hrdinou. Kromě příběhu klade Vaporum důraz na neobvyklé vylepšování hrdiny a souboje, které se mají vymykat (nejen) moderním krokovacím klasikám jako Legend of Grimrock. Takže si držte gombíky, jdeme krokovat!

Detaily o hře nám v dalším Tea Clubu prozradili Tibor Repta a Matej Zajačik ze studia FatBot Games. Krom podrobností o soubojích, hádankách, rozvoji postavy a prozkoumávání jednotlivých pater se podělili i o příběh, jak našli investora a zamysleli se nad rozdílem mezi komerčními a volně dostupnými otevřenými nástroji pro vývoj her.

Pro oba dva je vývoj krokovacího dungeonu splněným snem, kterému předcházela práce na projektech studií Illusion a Cauldron. Zkušeností tedy mají hodně, a povídání je proto velmi zajímavé a přínosné i pro zájemce o vývoj vlastních her.

Jak je na Games.cz zvykem, kromě video verze si můžete stáhnout i audio pro poslech v autobuse nebo v autě.

Podcasty od Games.cz a samozřejmě i další videa z naší dílny můžete sledovat též na našem YouTube kanálu a své případné dotazy a připomínky směrujte do dedikované diskuse nebo na email podcast@games.cz. Děkujeme za přízeň!

Tagy: vesmírný česká hra dungeon

Zdroje: Vlastní

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.