Tea Club #20: Steampunkový dungeon Vaporum
zdroj: Facebook

Tea Club #20: Steampunkový dungeon Vaporum

22. 5. 2016 16:32 | Podcast | autor: Redakce Games.cz |

Je tomu už více než rok, co jsme psali o slovenském krokovacím dungeonu Vaporum. Proniknete v něm do vysoké věže s vnitřnostmi z parních strojů a arteriemi z párou natlakovaného potrubí. K čemu slouží? Odpověď znají mechanické příšery, postávající na každém rohu, ale ty vám jí neřeknou. Jste pro ně vetřelec a lidský ztroskotanec, který se shodou okolností stává hrdinou. Kromě příběhu klade Vaporum důraz na neobvyklé vylepšování hrdiny a souboje, které se mají vymykat (nejen) moderním krokovacím klasikám jako Legend of Grimrock. Takže si držte gombíky, jdeme krokovat!

Detaily o hře nám v dalším Tea Clubu prozradili Tibor Repta a Matej Zajačik ze studia FatBot Games. Krom podrobností o soubojích, hádankách, rozvoji postavy a prozkoumávání jednotlivých pater se podělili i o příběh, jak našli investora a zamysleli se nad rozdílem mezi komerčními a volně dostupnými otevřenými nástroji pro vývoj her.

Pro oba dva je vývoj krokovacího dungeonu splněným snem, kterému předcházela práce na projektech studií Illusion a Cauldron. Zkušeností tedy mají hodně, a povídání je proto velmi zajímavé a přínosné i pro zájemce o vývoj vlastních her.

Jak je na Games.cz zvykem, kromě video verze si můžete stáhnout i audio pro poslech v autobuse nebo v autě.

zdroj: Archiv

Podcasty od Games.cz a samozřejmě i další videa z naší dílny můžete sledovat též na našem YouTube kanálu a své případné dotazy a připomínky směrujte do dedikované diskuse nebo na email podcast@games.cz. Děkujeme za přízeň!

Nejnovější články