zavřít

Tea Club #20: Steampunkový dungeon Vaporum

Windows

- Podcast autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Je tomu už více než rok, co jsme psali o slovenském krokovacím dungeonu Vaporum. Proniknete v něm do vysoké věže s vnitřnostmi z parních strojů a arteriemi z párou natlakovaného potrubí. K čemu slouží? Odpověď znají mechanické příšery, postávající na každém rohu, ale ty vám jí neřeknou. Jste pro ně vetřelec a lidský ztroskotanec, který se shodou okolností stává hrdinou. Kromě příběhu klade Vaporum důraz na neobvyklé vylepšování hrdiny a souboje, které se mají vymykat (nejen) moderním krokovacím klasikám jako Legend of Grimrock. Takže si držte gombíky, jdeme krokovat!

Detaily o hře nám v dalším Tea Clubu prozradili Tibor Repta a Matej Zajačik ze studia FatBot Games. Krom podrobností o soubojích, hádankách, rozvoji postavy a prozkoumávání jednotlivých pater se podělili i o příběh, jak našli investora a zamysleli se nad rozdílem mezi komerčními a volně dostupnými otevřenými nástroji pro vývoj her.

Pro oba dva je vývoj krokovacího dungeonu splněným snem, kterému předcházela práce na projektech studií Illusion a Cauldron. Zkušeností tedy mají hodně, a povídání je proto velmi zajímavé a přínosné i pro zájemce o vývoj vlastních her.

Jak je na Games.cz zvykem, kromě video verze si můžete stáhnout i audio pro poslech v autobuse nebo v autě.

Podcasty od Games.cz a samozřejmě i další videa z naší dílny můžete sledovat též na našem YouTube kanálu a své případné dotazy a připomínky směrujte do dedikované diskuse nebo na email podcast@games.cz. Děkujeme za přízeň!

Tagy: vesmírný česká hra dungeon

Zdroje: Vlastní

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.