Podívejte se na záznam speciálního Fight Clubu z 3. ročníku festivalu Gamer Pie
zdroj: tisková zpráva

Podívejte se na záznam speciálního Fight Clubu z 3. ročníku festivalu Gamer Pie

13. 4. 2019 18:00 | Podcast | autor: Redakce Games.cz |

Už potřetí se v Brně konal herní festival Gamer Pie, pořádaný partou nadšenců kolem oboru game studies na Masarykově univerzitě, a už potřetí jsme měli tu příjemnou čest si v rámci této akce střihnout speciální podcast. V necelé hodině a půl se před publikem vystřídalo devět hostů a v uvolněné festivalové atmosféře přišla řeč na témata vážná i nevážná.

Letošní ročník se nesl ve znamení adventur, kterými jsme odstartovali i podcastový večer. Gamesácké duo Vašek + Šárka doplnil herní akademik a také samozvaný řešič řezačů zařízlých řeřich Zdeněk Záhora. Společně jsme se dostali od Detroitu přes Unavowed až ke Gobliiins.

Fight Club: Gamer Pie - Level 3 zdroj: Vlastní foto autora

Druhá část večera patřila ženám, konkrétně Alžbětě Trojanové a Daně "Pyrit" Hanouskové, od jejichž festivalových přednášek o herní novinařině a streamování jsme odpíchli i debatu, která se záhy stočila k online komunitám a chování na internetu.

Fight Club: Gamer Pie - Level 3 zdroj: Vlastní foto autora

V závěrečném bloku pak dostali prostor zástupci organizátorů celého festivalu: Jakub Špiřík, Kristýna ValíkováDominik Jícha a Kristýna Mechová. Rozpovídali se o svých zahraničních inspiracích, ale hlavně o tom, jak funguje studentská i profesionální herní komunita v Brně – a jak se její činorodostí mohou inspirovat další regiony.

Fight Club: Gamer Pie - Level 3 zdroj: Vlastní foto autora

Poslední momentka skvěle vystihuje náladu nejenom našeho podcastu, ale celého festivalu, do jehož dalšího levelu už teď stříháme metr. Záznam speciálního Fight Clubu si ale můžete pustit tady a teď:

zdroj: Vlastní

Všechna videa od naší redakce najdete také na našem YouTube kanálu. Případné dotazy a připomínky směrujte do dedikované diskuse nebo na email podcast@games.cz.

Nejnovější články