zavřít

Podívejte se na záznam speciálního Fight Clubu z 3. ročníku festivalu Gamer Pie

- Podcast autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Už potřetí se v Brně konal herní festival Gamer Pie, pořádaný partou nadšenců kolem oboru game studies na Masarykově univerzitě, a už potřetí jsme měli tu příjemnou čest si v rámci této akce střihnout speciální podcast. V necelé hodině a půl se před publikem vystřídalo devět hostů a v uvolněné festivalové atmosféře přišla řeč na témata vážná i nevážná.

Letošní ročník se nesl ve znamení adventur, kterými jsme odstartovali i podcastový večer. Gamesácké duo Vašek + Šárka doplnil herní akademik a také samozvaný řešič řezačů zařízlých řeřich Zdeněk Záhora. Společně jsme se dostali od Detroitu přes Unavowed až ke Gobliiins.

Fight Club: Gamer Pie - Level 3

Druhá část večera patřila ženám, konkrétně Alžbětě Trojanové a Daně "Pyrit" Hanouskové, od jejichž festivalových přednášek o herní novinařině a streamování jsme odpíchli i debatu, která se záhy stočila k online komunitám a chování na internetu.

Fight Club: Gamer Pie - Level 3

V závěrečném bloku pak dostali prostor zástupci organizátorů celého festivalu: Jakub Špiřík, Kristýna ValíkováDominik Jícha a Kristýna Mechová. Rozpovídali se o svých zahraničních inspiracích, ale hlavně o tom, jak funguje studentská i profesionální herní komunita v Brně – a jak se její činorodostí mohou inspirovat další regiony.

Fight Club: Gamer Pie - Level 3

Poslední momentka skvěle vystihuje náladu nejenom našeho podcastu, ale celého festivalu, do jehož dalšího levelu už teď stříháme metr. Záznam speciálního Fight Clubu si ale můžete pustit tady a teď:

Všechna videa od naší redakce najdete také na našem YouTube kanálu. Případné dotazy a připomínky směrujte do dedikované diskuse nebo na email podcast@games.cz.

Tagy: festival Brno podcast game studies Fight Club Special Gamer Pie

Zdroje: Vlastní

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.