Hardware Club #38: Starší procesory versus novinky. Má v roce 2019 už smysl upgradovat?
zdroj: Archiv

Hardware Club #38: Starší procesory versus novinky. Má v roce 2019 už smysl upgradovat?

15. 8. 2019 15:30 | Podcast | autor: Redakce Games.cz |

To je pořád samý Ryzen 9 3900X versus Intel i9-9900K, souboj ve hrách a v aplikacích, ale upřímně, kdo z vás má doma takový procesor nebo o něm uvažuje? Spousta z hráčů se musí spokojit s několik let starými CPU, někteří dokonce stále jedou na legendárních modelech i5-2500K nebo i7-2600K z generace Sandy Bridge. Vyplatí se v roce 2019 upgradovat na některý z nových Ryzenů/Intelů, nebo stále stačí výkon 8 let starého křemíku?

Před 8 lety uvedl Intel novou generaci procesorů Sandy Bridge. Skvělý produkt, který tehdy notně zatopil konkurenčnímu AMD, ještě navíc ve světle nepovedených Bulldozerů a Piledriverů. Na druhou stranu ale také došlo k ustrnutí mezigeneračního vývoje výkonu, který pociťujeme až dodnes. Výrobní procesy se střídaly, optimalizace prováděly, výkon stoupal – ale pouze v jednotkách procent. Na takovou bombou, jakou byl snadno přetaktovatelný procesor i5-2500K, vzpomínáme dodnes.

V poslední době si situaci podobnou Sandy Bridge zažívá AMD. Ryzeny se povedly a s 3. generací už předhánějí zastarávající architekturu Intelu. Zda je v roce 2019 už konečně čas provětrat bednu a osadit něco zbrusu nového, se vám pokusíme odpovědět v dalším díle Hardware Clubu. Startujeme tradičně od 16:00 na YouTube.

zdroj: Archiv

Dotazy a připomínky neváhejte posílat do chatu/komentářů u videa, případně je směrujte do dedikované diskuze nebo na email podcast@games.cz. Děkujeme za přízeň!

Nejnovější články