zavřít

Hardware Club #23: AMD a Intel v roce 2019, konkurence ARMu a další novinky

- Podcast autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Už dlouho jsme tady neměli novinkový díl, tak to ve 23. Hardware Clubu napravíme. Mluvit budeme o „odhalení“ další generace procesorů Ryzen a grafik Navi od AMD. Ale pozadu nezůstane ani další polovodičový gigant: Intel se na své akci Architecture Day podělil, co plánuje na rok 2019 a dále.

Nové Ryzeny 3000 vypadají z uniklých (a nepotvrzených!) informací až příliš pohádkově: 16 jader, 32 vláken, takt až 5,1 GHz? A entry modely složené s šestijader s 12 vlákny? A co nové Radeony, které by svým výkonem měly soupeřit s RTX 2070, ale za nižší cenu?

Zato slajdy Intelu z prezentace se drží hodně v duchu „uspokojme investory“. V roce 2019 má přijít kompletně nové jádro Sunny Cove, z nákresů to však vypadá stále jako další refresh Kaby Lake.

Vezmeme-li navíc v potaz, že na hájemství procesorů x86 si dělá zálusk alternativa v podobě ARMu od Qualcommu, rýsuje se nám záživný nový rok.

Dotazy a připomínky neváhejte posílat do chatu/komentářů u videa, případně je směrujte do dedikované diskuze nebo na email podcast@games.cz. Děkujeme za přízeň!

Tagy: novinky hardware CPU AMD Intel procesory GPU Hardware Club integrovaná grafika

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.