zavřít

Vyzkoušejte si život ředitele finančního úřadu v Hodný, zlý a účetní

Windows

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

O hru Hodný, zlý a účetní (v originále The Good, The Bad and The Accountant) se postarala skupina novinářů z Journalism++, aby se široká veřejnost obeznámila s problematikou korupce. Na vlastní kůži si můžete vyzkoušet, jakým obtížným rozhodnutím vysoce postavení pánové a dámy často čelí. Hodný, zlý a účetní vám představí všechna úskalí zodpovědné role.

V roli ředitele finančního úřadu nejmenovaného města rozhodujete o důležitých zakázkách. Třeba příbuzný starostky města je majitelem fotbalového klubu a potřebuje samozřejmě stadion. Vybral si pozemek, který město nabízí za 10 milionů, ale on by ho radši za 4. Vyhovíte mu a šplhnete si u něj i u starostky. Nevyhovíte mu, a naštvete soukromý sektor, ale zase máte čisté svědomí.

Podobná rozhodnutí jsou jedinou náplní této hry, přičemž většina z nich vás seznamuje s různými právními termíny. Víte například, jak fungují dary? Nebo jak úplatky, co jsou to kartely, jak na prodej půdy, politickou reklamu nebo služební kreditky? To vše se zde dozvíte zábavnou formou. Snažíte se totiž během dvaceti let nakrást co nejvíce peněz pro vlastní blaho a nebo co nejdéle vydržet v úřadu a nezaprodat se. Screenshot_5

Jenže když budete přijímat "dary" moc okatě, příslušné orgány na to přijdou a vy přijdete o místo. Mně se kupříkladu povedlo nahrabat si 100 000 euro za svojí dvacetiletou kariéru, kdy jsem odešel do důchodu jako byznysmen po boku mého dlouholetého stavebního partnera. Poctivce Aleše vyhodila starostka z úřadu potom, co odmítl prodat ten stadion.

Chcete-li trošku poodkrýt roušku korupce, Hodný, zlý a účetní vám skvěle poslouží zábavnou formou. Hra je původně v angličtině zde. Pokud je pro vás jazyk překážka, možná si lépe poradíte se slovenštinou.

Tagy: politika

Zdroje: oficiální web

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.