zavřít

Vesmírný sandbox Starbound překopává meziplanetární cestování

Windows MAC

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Budovatelský sandbox Starbound (neboli „Terraria ve vesmíru“) Láďu zas tak moc neoslnil, jak se můžete přesvědčit v recenzi. Celé to putování vesmírem, přežívání na planetách a crafting všeho druhu prý není moc odladěné a zavání repetitivností. Přesto vám po nějaké době přiroste k srdci. Řečené přirůstání by mohlo být podpořeno i faktem, že vývojáři z Chucklefish Games hru stále ještě zásobují novými updaty. A jeden z nich do ní před pár dny přidal vylepšené cestování po galaxii.

Nové rozhraní půvabně představuje hvězdy, planety i satelity ve vzájemném pohybu, rotující na svých oběžných drahách. Kromě přehlednosti, estetického požitku z malých barevných světýlek a zvýšené imerze je jedním z důsledků taky úprava hratelnosti. Vesmír v pohybu znamená, že některé příležitosti budou dostupné pouze za určité konstelace těles, takže trpělivost a pečlivý průzkum můžou poskytnout nečekané odměny.

Po galaxii budou kromě kusů kamene či plazmy rozesety taky vesmírné stanice, kupecké lodě nebo dávné trosky volající po vyrabování – zkrátka plno příležitostí pro dosud nevídaná dobrodružství. Láďa varuje, že na Starbound si máte připravit „pár stovek hodin času“, takže pokud jste si tím vším už jednou prošli, nový update možná nebude dostatečnou záminkou k návratu. I když! Podívejte se na následující pohyblivé obrázky a zkuste říct, že to nevypadá pěkně. 

 

Tagy: sandbox budovatelska vesmírná hra

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.