zavřít

Vesmírná střílečka Dystoria vám pořádně zamotá hlavu

Windows

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Vesmírná akční hra Dystoria se zdá být určená pro ty, kdo si chtějí uvařit mozek za zvuků osmdesátkového syntetického soundtracku. Ovládáte v ní totiž loď, která se bleskově pohybuje po neonových úrovních, a to všemi směry a po každém povrchu. Můžete tak jednu chvíli letět po „horní" straně cesty, jen abyste se během okamžiku přehoupli do polohy hlavou dolů - jenže v tu chvíli pojmy jako nahoře nebo dole samozřejmě zcela ztrácejí smysl. Hra tak místy může působit skoro jako jedna velká hádanka, jejímž hlavním cílem je úspěšně se zorientovat v prostoru. 

Do hektického akčního mixu je přirozeně zapleteno také střílení různých druhů nepřátel odhodlaných zabránit vám v úniku ze svítícího labyrintu. Abyste se probili jejich řadami, využijete služeb několika různých lodí s rozdílnými statistikami, třeba štíty, rychlostí a zbraněmi. A na řadu se dostane i příběh pojednávající o experimentu, jenž na vás právě probíhá.  

Daryl Wilson, polovina dvoučlenného kanadského studia Tri-Coastal Games, o své hře říká: „Dystoria byla inspirována filmy a hrami z 80. let spolu s tituly jako TronDescent, Star Wars nebo Super Mario Galaxy. Snažíme se poskytnout fascinující zážitek, jak vizuálně, tak zvukově. Těší nás, že média se už teď vyjadřují pozitivně a nenapadá je žádná podobná hra!"  

Wilson sice ke svému poslednímu tvrzení nepřiložil žádný zdroj, ovšem je pravda, že Dystoria rozhodně vypadá dost originálně. Vychází 21. února, takže se brzo ukáže, zda si hráči troufnou pokořit její potenciálně žaludečně problematické výzvy. Tagy: vesmír stíhačka sci-fi retro

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

 • hra GRID

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  2099 Kč Koupit
 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1499 Kč Koupit
 • hra GRID

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  2099 Kč Koupit

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.