zavřít

V retro střílečce Project Warlock potíráte zlo kouzly, sekerou i kulometem

Windows

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Hlavní hrdina retro FPS Project Warlock konečně pochopil jednu prastarou pravdu – největší slabinou všech kouzelníků je jejich tradicionalismus. Kdyby byl takový Harry Potter ochotný vykašlat se na čachry s hůlkou a místo toho se vyzbrojil pořádnou brokovnicí, Voldemortova hrůzovláda by netrvala ani týden. V roli warlocka však podobnou chybu neuděláte – naberete spoustu zbraní jak nablízko, tak na dálku, přidáte k nim svůj magický arzenál a vydáte se kosit veškeré zlo ve vesmíru.

Vaše křížová výprava vás provede napříč dimenzemi, ačkoli dle screenshotů se zdá, že většina z nich je umístěna někde na středověkém hradě nebo v jeho sklepeních. Tam na vás číhají sukuby, démoni, impové a všelijaká další zlá havěť, co si samotnou svojí existencí vyloženě říká o ohnivou kouli nebo dávku broků přímo do svého nestvůrného obličeje.

Mladé polské studio Buckshot Software se dušuje, že retro stylizace neznamená retro hratelnost. Jistě, najdete tady oldschoolové prvky – stejně jako například ve starém Wolfensteinovi nemůžete mířit nahoru a dolů, neregeneruje se vám zdraví a úrovně jsou ručně sestavená bludiště plná skrytých bonusů a bossů. Pokud toužíte po stealthových pasážích nebo promakaném příběhu, hledejte jinde.

Na druhou stranu vás čekají RPG vymoženosti jako perky, vylepšení zbraní (prý nemají být o malém nárůstu procent, ale opravdových, znatelných změnách), nebo systém sesílání kouzel nezávislý na vašich bouchačkách. Progrese úrovněmi navíc není lineární a můžete si zvolit lehčí formu permanentní smrti v podobě omezeného počtu životů, nebo hrát bez rizika s nekonečným počtem načtení.

Project Warlock v květnu prošel skrze Steam Greenlight a plné vydání má naplánováno na říjen letošního roku. Snad dopadne mnohem lépe než další retro střílečka Strafe, z níž se navzdory vtipné a nostalgické marketingové kampani vyklubalo velké zklamání (viz Láďovu recenzi).

Tagy: retro FPS střílečka oldschool pixel art magie

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.