zavřít

V retro akci Narita Boy musíte zachránit počítačovou hru před zkázou

Windows MAC Linux

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Tak tenhle pixel art a kašírovaná osmdesátková estetika se vážně povedly. Tím spíš, když je spojíte s působivými animacemi podtrhujícími tíhu a důraz každého úderu. A to přitom vůbec nejde o hotovou hru! Narita Boy, pocta hrám typu Castlevania nebo Double Dragon od španělského týmu Studio Koba, teprve před dvěma dny spustila kampaň na Kickstarteru, kde požaduje 120 tisíc dolarů. A já z celého srdce doufám, že jí to vyjde.

Příběh se dotýká staré známé příběhové premisy, že samotná hra moc dobře ví, že je hra, a vy tím pádem hrajete hru ve hře. Což není vrcholně originální. Nejdůležitější je, že herní svět byl napaden potvorami z hlubin a jediný, kdo je může zastavit, jste vy a váš superúžasný magický meč. Pomůžete si ještě speciálními schopnostmi schopnými vyčistit celou obrazovku od nepřátel, létajícími disketami, na nichž se dá surfovat, nebo divnými robotickými koníky.

Proti vám se postaví síly Hřebců (Stallions) plné nadupaných bossů i trapných slabých nepřátel, jejichž propíchnutí vás bude stát stejnou námahu, jako zadupnutí spícího zchromlého švába. Ale pozor, Hřebci mají tajnou zbraň – svou vlastní metalovou kapelu! A… A dost, omlouvám se, ale už se neodvažuji víc o tomhle šíleném výplodu zdrogované mysli víc psát.

Naštěstí můžu stočit téma zpátky k fantastické audiovizuální stránce. Narita Boy totiž vypadá opravdu dobře! Uznávám, že netuším, zda tahle estetika něčím přispěje hratelnosti, nebo zda jí dokonce neuškodí (přece jen toho občas není moc vidět a animace nejsou z nejplynulejších), ale jako krátký animovaný film je to trefa do neonového.

Narita Boy stihl za dva dny vybrat skoro 40 tisíc dolarů, což je dost silný start. Takže jen tak dál, milí přispěvatelé! Vážně mě zajímá, co by Studio Koba z vybraných peněz dokázalo vyčarovat. Stejně se to ale pravděpodobně dozvíme nejdřív ke konci roku 2018, takže je čas se minimálně na dva roky obrnit svatou trpělivostí.

Tagy: adventura bojovka pixel art 80 léta

Zdroje: Kickstarter

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.