zavřít

V příštím DLC k Battlefield 1 se britští mariňáci rozbijí o obránce tureckých pláží

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Kdyby si Winston Churchill mohl vybrat jednu položku, kterou by nejraději vymazal ze své bohaté a veleúspěšné politické kariéry, nejspíš by to bylo Gallipoli. Tenhle britský útok na turecké území, který tehdejší první lord Admirality nařídil, skončil naprostou katastrofou. V Británii se mu dokonce přezdívá „Churchillova pošetilost“. A právě na pláže kluzké anglickou, australskou a novozélandskou krví vás přenese chystané DLC pro Battlefield 1 s názvem Turning Tides.

Rozšíření bude rozdělené mezi prosinec letošního roku a leden toho příštího. Důležitou součástí první várky je dvojice nových map. Achi Baba vám nabídne bleskový pěchotní boj, zatímco Cape Helles se soustředí na přetahovanou o pláže mezi královými útočníky a sultánovými obránci. Doplní je kombinovaná epická operace příznačně pojmenovaná Gallipoli.

V boji vám pomůže šestice nových zbraní. Je to M1917 Trench Carbine, Maschinenpistole M1912/P.16, pěkná automatická puška Farquhar-Hill, kulomet M1917 MG, japonská klasika Type 38 Arisaka a nakonec italský kousek Carcano M91 Carbine, jehož upravenou verzi použil Lee Harvey Oswald při vraždě prezidenta Kennedyho roku 1963. Tomu říkám trvanlivost.

Málem bych zapomněl, že kromě střelných zbraní přibudou i ty, co řežou a sekají. Dvě nové zbraně nablízko jsou námořní šavle a z nějakého důvodu taky vystřelovací hák, u kterého si nejsem stoprocentně jistý, jak bude fungovat, ale tvůrci se dušují, že do boje muže proti muži je to ideální pomocník pro celou rodinu.

Battlefield 1 - Turning Tides

A pak je tu ještě páreček zbrusu nových lodí. Jedna ovšem brázdí vlny, zatímco ta druhá je doma v nebesích. Torpédoborec třídy L disponuje kanóny, torpédy, protiletadlovými zbraněmi i minami, vzducholoď třídy C je zase malý, hbitý stroj pro pilota a tři kulometčíky. A kdybyste radši zůstali nohama pevně na zemi, určitě vám přijde vhod nová speciální třída jménem Infiltrátor, který se umí bleskurychle přesouvat po mapě nebo se schovat tak, aby ho nikdo neobjevil.

To bychom měli prosinec. A co že dorazí na samém začátku příštího roku? Primárně nová frakce, British Royal Marines. Mariňáci navlečení v typických modrých uniformách, mávající kolem sebe šavlemi a střílející háky? To mi zní docela dobře, zvlášť když spolu s nimi Battlefield 1 rozšíří ještě dvě další mapy – námořní Heligoland Blight a přístavní Zeebrugge. DICE svůj výlet do první světové války zkrátka stále ještě nechce nechat ležet ladem.

Tagy: FPS válečná první světová válka

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.